Divine Acoustics Copernicus. Kabel głośnikowy polskiego producenta

Copernicus to najnowszy kabel głośnikowy przygotowany przez polską firmę Divine Acoustics.

Przewodnikiem Copernicusa jest okrągły drut srebrny pokryty warstwą 24-karatowego złota. Proces złocenia poprzedzany jest dodatkowo palladowaniem. Przewód następnie jest odprężany wibracyjnie i jednocześnie polerowany granulatem z drewna orzechowego. Skład, średnicę i sposób przygotowania przewodnika firma opracowała „wspólnie z kooperantem”.

Przewody przychodzą do Divine Acoustics w niewielkich szpulach wystarczających na zbudowanie tylko jednej pary Copernicusa. Oznacza to, że każda para przewodów ma indywidualnie określany kierunek i jest podczas produkcji odsłuchiwana i porównywana z kablem wzorcowym. Izolacją złoconego srebra jest powietrze, kilka warstw tkanej bawełny oraz włókna węglowe. Dzięki właściwości złota, które nie koroduje, nie wchodzi w reakcję z tlenem ani ozonem, drut nie jest powlekany przed wprowadzeniem go do pierwszej warstwy izolacji z bawełny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

„Podczas projektowania dużą uwagę poświęciliśmy właśnie izolacji, sposobie ułożenia poszczególnych jej warstw, ich łączenia oraz odpowiedniemu stosunkowi ilości carbonu i bawełny”- czytamy w materiałach prasowych. Izolacja pełni jednocześnie funkcje antywibracyjne, dlatego jej skład, rozmieszczenie, a także sposób, w jaki kabel został spleciony, miała tak duże znaczenie dla osiągnięcia jego brzmienia. Aby przewody były giętkie i łatwo się układały, a jednocześnie, żeby izolacja i same przewodniki nie przemieszczały się między sobą, warstwy zostały zespolone „wiecznie żywą” substancją na bazie kauczuku. Całość pokryta jest estetyczną plecionką w kolorach ciemnego złota przeplatanego czernią i bielą.

Nie mniejszą uwagę poświęcono puszkom rozdzielającym przewody na końcach. Niezmiernie ważna była ich masa oraz powtarzalność wykonania. Tak jak izolacja są częścią systemu antywibracyjnego Copernicusa. Splittery zostały wycięte laserowo z wysokiej jakości wylewanego, odprężanego akrylu. Nie bez znaczenia okazał się być również ich kształt. Ostatecznie przyjęły formę malutkich skrzypiec – instrumentu, którego kształt podporządkowany jest „złotej proporcji”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Copernicus zakończony jest najwyższym modelem miedzianych, złoconych wideł Furutech FT-211G. Połączenie z przewodnikiem jest zakręcane, bez lutowania. Kabel przygotowywany jest w dwóch długościach: 3 m oraz 2,5 m. Proces budowy jest całkowicie ręczny.  Nowy kabel po podłączeniu będzie wygrzewał się i układał w systemie około 200 godzin.

Wywiad z właścicielem i konstruktorem firmy, PIOTREM GAŁKOWSKIM, TUTAJ.

  Ceny

Cena w Europie wynosi  2000 Euro (+VAT) za parę długości 2,5 m, a w Polsce  9000 zł, przy czym ceny zależne są od aktualnej ceny srebra i złota.

DIVINEACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne