Devialet Astra ⸜ wzmacniacz zintegrowany

Devialet, francuski specjalista, zaprezentował swój najnowszy, topowy wzmacniacz zintegrowany.

Jak czytamy w materiałach prasowych, model Astra to rezultat piętnastu lat „intensywnych badań i rozwoju technologicznego”. I dalej:

Jest to highendowe urządzenie, które docenią nawet najbardziej wymagający melomani, definiujące na nowo standardy wysokiej jakości odtwarzania dźwięku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Devialet swoją technologię oparł na hybrydowym połączeniu niewielkiego wzmacniacza pracującego w klasie A oraz wzmacniacza cyfrowego (w klasie D); jej firmowa nazwa to ADH (Analog Digital Hybrid). Astra ma być wyposażona w jej najnowszą generację. Producent pisze:

Rozwiązanie to stworzono w oparciu o intensywne prace nad funkcjonowaniem wzmacniaczy pracujących w klasie D. Zapewnia ono niezwykłą wierność brzmienia charakterystyczną dla wzmacniacza klasy A i kompaktowość wzmacniacza w klasie D. Ten hybrydowy system zapewnia wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia, oferując wyjątkową efektywność i precyzję przetwarzania dźwięku, szczególnie w zakresie wysokich częstotliwości.

Urządzenie zwraca uwagę swoim znakomitym dizajnem. Zostało ono zaprojektowane w Paryżu i zmontowane w nowoczesnej fabryce we Francji. Każdy egzemplarz Astry, jak czytamy, przechodzi drobiazgowy proces kontroli, dzięki któremu „wzmacniacz spełnia wysokie standardy akustyczne i estetyczne przyjęte przez firmę Devialet”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowe urządzenie pod wieloma względami nawiązuje do modeli z serii Expert. W jednej kompaktowej obudowie łączy funkcje przedwzmacniacza, końcówki mocy, przetwornika cyfrowo-analogowego, odtwarzacza plików i przedwzmacniacza gramofonowego. Dzięki mocy 2 x 300 W ma zapewniać „wyjątkowo precyzyjny i klarowny dźwięk”, „przy niemal zerowym poziomie zniekształceń”.

Wzmacniacz ma na tylnym panelu cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne, USB-C, a także wejścia analogowe – gramofonowe i liniowe (2 x RCA). Wzmacniacz jest ponadto wyposażony w odtwarzacz plików, do którego sygnał dostarczymy zarówno przez wejście Ethernet, jak również przez dwuzakresowy moduł Wi-Fi. Dlatego też można o Astrze mówić również wzmacniacz streamingowy. Ustawienia Astry można zmienić z wykorzystaniem nowego konfiguratora online (dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej) lub za pośrednictwem aplikacji Devialet.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacz bazuje na procesorze iMX8 i pracuje w oparciu o najnowszy system operacyjny Devialet DOS3. Obsługuje szeroki zakres popularnych protokołów wykorzystywanych do streamingu, takich jak AirPlay, Google Cast, Roon Ready, Spotify Connect, Tidal Connect oraz UPnP. Dzięki temu „użytkownicy mogą bez przeszkód korzystać z ulubionych serwisów muzycznych, ciesząc się niezawodnością i jednocześnie znakomitą jakością dźwięku”.

Astra dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Podstawowymi są Light Bronze i Opéra de Paris. Specjalna edycja Opéra de Paris jest ręcznie zdobiona 23-karatowym złotem płatkowym przez mistrzów rzemiosła z paryskiego Ateliers Gohard, co – jak zapewnia Devialet – „dodaje urządzeniu wyrafinowania i ponadczasowego charakteru”. Wersja Opéra de Paris oferowana jest także w wariancie bez zdobień (Opéra de Paris NoLeaf). Ma się ona „doskonale sprawdzić” w konfiguracji dual mono „w duecie z ręcznie zdobionym wzmacniaczem Astra Opéra de Paris” (ustawionym na modelu w wersji NoLeaf).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Nowy wzmacniacz francuskiego Devialeta ma pojawić się w polskich sklepach jeszcze w drugiej połowie listopada 2024 roku w cenie 86 998,99 złotych za wersję Opéra de Paris (Gold Leeaf).

www.DEVIALET.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne