Deutsche Grammophon „The Original Source Series” ˻ Seria 6 ˺: Pollini, Gulda, Abbado, Kubelík

Wydawnictwo Deutsche Grammophon przygotowało kolejną partię płyt LP w ramach serii „The Original Source Series”. To już ˻ Seria 6 ˺.

4 października 2024 roku ukażą się kolejne nagrania, na czterech płytach LP. Będą to: Maurizio Pollini i „24 Préludes” op. 28 Chopina, „Koncerty fortepianowe” op. 20 i 21 Mozarta z Friedrichem Guldą, Claudio Abbado i Wiener Philharmoniker oraz dwa nagrania Berliner Philharmoniker – interpretacje „Peer Gynt Suit” pod dyrekcją Herberta von Karajana i „IX Symfonii” Antonína Dvořáka pod dyrekcją Rafaela Kubelíka.

Płyty wydane zostały na czarnym winylu i jedna z nich dostępna jest w Test Pressie! Przedsprzedaż rozpoczyna się już dziś, wyłącznie w sklepie DG Store.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przypomnijmy, że ten niemiecki wydawca powołał do życia nową serię z okazji swoich 125. urodzin. W jej ramach której zamierza wydawać legendarne nagrania z lat 70. w, jak czytamy, „zupełnie nowej jakości dźwięku”. W tym celu renomowane Emil Berliner Studios zremasterowało i poddało edycji oryginalne czterościeżkowe taśmy analogowe w 100% torze analogowym (AAA) przy użyciu technologii opracowanych specjalnie do produkcji tej serii.

Płyty z tej serii zostały wytłoczone na 180-gramowych płytach winylowych oraz otrzymały luksusowe okładki typu gatefold z oryginalnymi grafikami i tekstami; nakład jest limitowany i numerowany. Krążkom towarzyszą im dodatkowe zdjęcia i faksymile dzienników nagrań i pudełek z taśmami, a także artykuł wyjaśniający dokładne zaplecze techniczne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne