Denon DNP-2000NE. Odtwarzacz plików audio

2 maja tego roku Denon wprowadził na rynek odtwarzacz plików DNP-2000NE.

Producent pisze, że ma on być częścią zestawu wraz ze wzmacniaczem Denon PMA-1700NE, ale także ze wzmacniaczami z poprzednich lat, takimi jak PMA-2500NE i PMA-1600NE. Odtwarzacz jest dostępny nie tylko w kolorze Black i Premium Silver, ale także w unikatowym Graphite Silver, dzięki czemu obecni właściciele modeli PMA-A110 i DCD-A110 mogą dodać odtwarzacz pasujący do ich systemu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Technika

DNP-2000NE został wyposażony w platformę HEOS, która pozwala użytkownikom na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z ich serwisów internetowych, takich jak Spotify, Tidal, Amazon Music i wielu innych. Aplikacja ta umożliwia również użytkownikom zarządzanie lokalną biblioteką muzyczną i tworzenie spersonalizowanych list odtwarzania.

DNP-2000NE został wyposażony w procesor Denon AL32 Processing Plus obsługujący upsampling do 384 kHz i 32 bitów. Zamianę sygnału cyfrowego na analogowy zapewniają cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9018K2M (32-bity/384 kHz). Skonfigurowane są w trybie podwójnego różnicowania, wywodzącym się z flagowego modelu DCD-A110.

Układy te są synchronizowane przez zegar o firmowej nazwie Denon Master Clock. Sekcje analogowe i cyfrowe DNP-2000NE są odizolowane od siebie, aby „chronić obwód analogowy przed zakłóceniami i szumami sekcji cyfrowej”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 DNP-2000NE oferuje wiele opcji łączności, w tym Wi-Fi, Ethernet, USB i Bluetooth. Obsługuje również AirPlay 2 do bezprzewodowego odtwarzania muzyki z kompatybilnych urządzeń. Dodatkowo odtwarzacz wyposażono w złącze HDMI ARC, dwa optyczne i jedno koaksjalne wejście cyfrowe oraz wejście USB-B do odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera. Funkcja transmisji Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio do słuchawek obsługujących technologię Bluetooth.

Gniazdo HDMI ARC umożliwia bezpośrednie podłączenie telewizora do systemu audio. Obsługę wspomaga funkcja CEC, dzięki czemu podłączony kompatybilny wzmacniacz Denon lub zmienne wyjście DNP-2000NE może być sterowane za pomocą pilota do telewizora.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cena i dostępność

DNP-2000NE będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2023 roku w trzech wersjach kolorystycznych na stronie Denon.com oraz u autoryzowanych dealerów Denon w cenach 7699 za wersje Black oraz Premium Silver i 8699 za Graphite Silver.

 → www.DENON.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

Poprzednie

Następne