dCS Lina DAC 1.1v oraz dCS Mosaic Control 1.41v. Aktualizacje oprogramowania

Firma dCS oferuje dwie aktualizację oprogramowania – przetwornika D/A Lina oraz aplikacji sterującej Mosaic.

Zmiany te są możliwe, ponieważ dCS w swoich produktach modułową architekturę, która pozwala firmie na wprowadzanie nowych funkcji i rozszerzanie możliwości.

Pierwsza aktualizacja do przetwornika dCS Network DAC – Lina DAC 1.1 wprowadza przede wszystkim cyfrową regulację głośności. dCS Lina może być teraz używana w systemach bez przedwzmacniacza. Jak pisze polski dystrybutor marki, łódzka firma Audiofast, takie podejście,  zmniejszając liczbę regulatorów głośności, stopni wzmocnienia i interkonektów w ścieżce sygnału, „eliminuje niepotrzebną redundancję i zapewnia niezwykłą czystość i przejrzystość”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dzięki aktualizacji Lina 1.1 poziom głośności Lina Network DAC można teraz kontrolować za pomocą przycisków na panelu przednim lub w aplikacji dCS Mosaic. Jk czytamy, „możliwe jest teraz ustawienie i zablokowanie głośności na pożądanym poziomie, aby zoptymalizować wyjście do użytku z szeroką gamą przedwzmacniaczy, wzmacniaczy mocy lub wzmacniaczy słuchawkowych”. Aby uzyskać zdalny dostęp do regulacji głośności dCS, także dCS Mosaic musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 1.41.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

dCS Mosaic to zestaw modułów, które zapewniają słuchaczowi dostęp do katalogów cyfrowej muzyki. Mosaic zapewnia również dostęp do ustawień dCS, takich jak mapery, filtry i konfiguracje upsamplingu. Po aktualizacji 1.41, Mosaic będzie oferować funkcję sterowania głośnością Lina DAC, a także obsługę transmisji na żywo HTTP i odtwarzanie strumieni HLS.

HTTP Live Streaming (HLS) to protokół transmisji strumieniowej wykorzystywany do dostarczania multimedialnych treści, takich jak wideo i dźwięk, za pośrednictwem internetu. Wykorzystywany jest szczególnie przy transmisjach sportowych, koncertów, czy wydarzeń kulturalnych dokonywanych „na żywo”. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod pobierania plików multimedialnych, w przypadku HLS treść jest przesyłana do odtwarzacza strumieniowego w postaci małych segmentów, które są pobierane i odtwarzane na bieżąco. Dzięki temu użytkownik może rozpocząć oglądanie wideo praktycznie natychmiast po rozpoczęciu transmisji, a także łatwiej dostosować jakość strumienia do swojego łącza internetowego.

Aktualizacje oprogramowania układowego przetwornika cyfrowo-analogowy dCS Lina Network DAC (1.1v) oraz aplikacji dCS Mosaic Control (1.41v) są bezpłatne i już dostępne, a wprowadzenie ich zajmie około 30 minut.

DCSAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne