DAVID CHESKY „The Excommunication Mass”. Nowa płyta z J’Nai Bridges oraz Brandie Inez Sutton 29 kwietnia

Wydawnictwo The Audiophile Society zapowiedziało nową płytę Davida Chesky’ego.

29 kwietnia ukaże się „The Excommunication Mass”, płyta na której pojawią się J’Nai Bridges, Brandie Inez Sutton, Hugo Moreno oraz The Orchestra & Choir of the 21st Century.  The Audiophile Society jest „dzieckiem” kompozytora, pianisty i producenta muzycznego, właściciela wytwórni Chesky Records, Davida Chesky’ego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, nowa wytwórnia skupi się na wprowadzaniu na rynek „jeszcze bardziej realistycznych nagrań trójwymiarowych z ich dźwiękiem Meta-Dimensional”. Jej płyty z „dźwiękiem 3D” można odtwarzać na wszystkich istniejących dwukanałowych zestawach stereo. Ostatecznym celem Audiophile Society, jak czytamy, jest „zmiana sposobu słuchania muzyki”.

„Te nagrania są kompatybilne z twoimi domowymi i przenośnymi systemami i mogą być odtwarzane na dowolnym domowym systemie audio lub przez słuchawki bez konieczności kupowania jakiegokolwiek innego sprzętu audio. Nasz dźwięk Meta-Dimensional to coś więcej niż tylko aplikacja. Jest to proces, który jest przemyślany od samego początku w stosunku do każdego nagrania”, mówi David. „Kiedy słyszysz nasze nowe nagrania Audiophile Society na głośnikach, powinieneś poczuć się jak w realnej przestrzeni wraz z muzykami. Dźwięk nie jest przyklejony do maskownic głośników, ale powinien unosić się przed tobą. Powinieneś doświadczyć poczucia wysokości oraz szerszej i głębszej sceny dźwiękowej. Powinno to być bardziej realistyczne przeżycie”.

W eseju towarzyszącym płycie Allan Kozinn pisze:

„Dzieło to nie jest mszą liturgiczną według jakiejkolwiek definicji. Nie znajdziecie w niej żadnej z pięciu części mszału (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus i Agnus Dei), nie mówiąc już o Propers (hymny i modlitwy podyktowane kalendarzem liturgicznym). Zamiast tego Chesky oferuje własne angielskie teksty potępiające okrucieństwo uprzedzeń, celebrując miłość jako przedłużenie boskości i domagając się zburzenia murów, które nas dzielą, murów, które często budowano w imieniu religii. Jeśli tradycyjna Msza jest wyrazem komunii wśród wyznawców określonego wyznania, The Excommunication Mass opowiada się za bardziej inkluzywną komunią, która obejmuje tych, którzy zostali, jak mówi Chesky: »ekskomunikowany z religii  i ze społeczeństwa w większości krajów świata«”.

Każde wydawnictwo  The Audiophile Society będzie oferowało osobne miksy dla głośników i na słuchawki i będzie oferowane w dwóch formatach: Hi-Res PCM Package (w którym znadzie się miks 192/24 na głośniki, 96/24 na słuchawki i DSD na głośniki) lub DSD & 48/24 Package (miks  DSD na głośniki, DSD na słuchawki oraz PCM 48/24 na głośniki i 48/24 na słuchawki), wszystkie zakodowane w procesie Meta-Dimensional Sound.

The Audiophile Society oferuje DARMOWY SAMPLER DO ŚCIĄGNIĘCIA.

 

THEAUDIOPHILESOCIETY.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne