CZERWONO-CZARNI „Wyspa wśród jezior”. Nagrania instrumentalne z lat 1962-1970

Wydawnictwo Kameleon Records ma dla nas kolejne archiwalne wydawnictwo.

Płyta „Wyspa wśród jezior” jest, jak czytamy, „elegancką edycją w grubym, rozkładanym pudełku”, do którego obok trzech krążków włożono także 24-stronicową książeczkę z informacjami o nagraniach, krótką notką edytorską oraz masą fotografii zespołu. To 79 nagrań i ponad 179 minut muzyki. CD zawiera wszystkie odnalezione przez wydawcę instrumentalne nagrania Czerwono-Czarnych (wyłączając te wydane przez GAD Records na płycie Motor i ja). Dwie pierwsze płyty wypełniły ułożone chronologicznie nagrania studyjne, zaś trzeci krążek nagrania koncertowe.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunikacie prasowym czytamy:

Praca nad projektem trwała kilka lat. W tym czasie badaliśmy, porównywaliśmy i ocenialiśmy jakości naprawdę dziesiątków dostępnych kopii owych nagrań, które w części od dawna były znane z licznych lepiej lub gorzej redagowanych składanek. Wierzymy, że udało nam się wybrać ich najlepsze warianty, które jak zwykle poddaliśmy bardzo starannej obróbce i masteringowi.
Oprócz utworów zamieszczanych na dotychczasowych kompilacjach CZ-CZ, dotarliśmy do wielu nigdy niepublikowanych nagrań formacji, z których naprawdę sensacyjnie prezentuje się sesja zarejestrowana w byłej NRD w lipcu 1965 roku. Tych utworów nie słyszeli chyba nawet najwięksi fani formacji.
Na albumie znalazło się także kapitalne nagranie – Dzwony, które zdecydowanie zachwyci wszystkich wielbicieli psychodelicznego rocka. Ta nader zakręcona kompozycja, brzmi momentami niczym polska odpowiedzi na słynne – Interstellar Overdrive z repertuaru Pink Floyd. Dlaczego CZ-CZ nie nagrywali więcej takich utworów na swoich płytach?
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W części koncertowej zamieszczono aż 30 nagrań, pochodzących głównie z Festiwali Opolskich i programu Zgaduj Zgadula, a ponadto z zarejestrowanego amatorsko występu zespołu w Krakowie w 1964 roku.

Wydawca zapewnia, że wszystkie utwory zremasterowano z oryginalnych taśm matek oraz najlepiej zachowanych (jedynych) kopii.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne