Cyrus Audio z dwoma nowymi produktami: Classic PRE oraz Classic AMP

Brytyjska firma Cyrus Audio wprowadziła do sprzedaży dwa nowe produkty – przedwzmacniacz Classic Pre oraz wzmacniacz zintegrowany Classic Amp. Obydwa są już dostępne w Polsce.

Classic Pre

Producent deklaruje, że PRE „zapewnia znaczny wzrost jakości dźwięku w stosunku do poprzednich „klasycznych” rozwiązań”. I dalej:

Dzieje się tak ponieważ nowy Classic – PRE skonstruowany jest w oparciu o doświadczenia zebrane prze inżynierów Cyrusa podczas projektowania i budowy urządzeń z serii „XR”. Całkowicie nowy projekt i zastosowanie podzespołów wysokiej klasy zaowocowało minimalizacją szumów i zakłóceń oraz wyrównanym i co właściwe dla brytyjskich produktów, naturalnym i niemal holograficznym brzmieniem.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Analogowa część przedwzmacniacza wyposażona jest w pięć wejść liniowych, wejście gramofonowe MM, a także w wyjścia niezbalansowane (PRE OUT i FIXED OUT) oraz zbalansowane (PRE OUT). Zasilacz Classic Pre zawiera transformator toroidalny o mocy 74 VA. Napięcie regulowane jest przez, łącznie, 11 niezależnych regulatorów zasilania. Cyfrowe obwody sterujące przedwzmacniaczem mają przypisane osobne zasilanie sieciowe, całkowicie odizolowane od zasilania obwodów sygnałowych. Classic Pre ma też port umożliwiający podłączenie zasilacza PSX-R; dodatkowe zasilanie jest kierowane do stopni analogowych przedwzmacniacza.

Classic Amp

 Konstrukcja nowego wzmacniacza zintegrowanego oparta jest na rozwiązaniach zastosowanych we flagowej serii „XR”, jednak po liftingu. Urządzenie produkowane jest w Anglii. Classic AMP może dostarczyć 91 W mocy na kanał przy obciążeniu 6 Ω. Sekcja przedwzmacniacza oferuje pięć wejść analogowych, cztery wejścia cyfrowe oraz wejście gramofonowe. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zasilacz wyposażono w transformator toroidalny o mocy 304 VA. Zasilanie przedwzmacniacza jest elektrycznie odseparowane od zasilania końcówki mocy i napędzane własnym uzwojeniem transformatora. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisany własny obwód zasilania, całkowicie odizolowany od obwodów sygnałowych. Dzięki portowi dla zasilacza PSX-R można osobno zasilić analogowe stopnie przedwzmacniacza.

www.CYRUSAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne