Chord Electronics ULTIMA PRE 3. Nowy przedwzmacniacz Brytyjczyków

Chord Electronics wprowadził dzisiaj na rynek nowy, zaprojektowany od podstaw analogowy przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3.

Nowy przedwzmacniacz ma całkowicie odświeżoną konstrukcję zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, i korzysta z najnowszej topologii układów elektronicznych oraz z nowego projektu przedniej ścianki, które wyszły spod ręki założyciela i właściciela firmy, Johna Franksa.

Jak czytamy w materiałach prasowych, ULTIMA PRE 3 „korzysta z ponad 30 lat brytyjskiego doświadczenia w budowaniu wzmacniaczy i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie zaawansowanych zasilaczy o niskim poziomie zniekształceń; te nowe urządzenia oferują wyjątkowo niski poziom szumów i wyjątkową pracę układów wzmacniających”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przedwzmacniacz oferuje pięć wejść analogowych, w tym dwa zbalansowane i trzy niezbalansowane oraz oddzielne wejście AV „bypass”. Wszystkie główne wejścia wyposażono w z indywidualne bufory wejściowe. Układy te są filtrowane pod kątem potencjalnych zakłóceń RFI, a ich przełączanie w hermetycznych przekaźnikach sterowane jest przez mikroprocesor.

Z zewnątrz uwagę zwraca przeprojektowany panel przedni. Jest ona symetryczna, a nasza uwaga skupiana jest na okrągłej sferze włączania/wyłączania zasilania, która wykorzystuje znane z innych urzadzeń tego producenta polichromatyczne podświetlenie wskaźnika, dając jasne i proste wskazanie stanu wzmacniacza. Wokół rozmieszczono nowo zaprojektowany selektor siły głosu i wejść, a także połączoną kontrolę balansu i AV bypass.

Obudowę wykonano z aluminium lotniczego. Alternatywą dla nóżek Integra są nóżki z czarnego akrylu (bezpłatna opcja). Górny panel przyjemną wentylowaną konstrukcję, pod którą widać podświetlenie z diod świecących (LED).

Oprócz pięciu wejść na tylnym panelu ULTIMA PRE 3 znajdują się zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane wyjścia, wyzwalacz 12 V i gniazdo zasilania IEC, a także wyjście USB typu A 5 V/3 A do zasilania urządzeń peryferyjnych firmy Chord, w tym przetworników cyfrowo-analogowych, takich jak Qutest i Hugo 2.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 jest przeznaczony do współpracy ze stereofonicznymi wzmacniaczami mocy ULTIMA 5 oraz ULTIMA 6 lub monoblokami ULTIMA 2 oraz ULTIMA 3 firmy Chord, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować go w systemach innych firm.

Dostępność i cena

Ręcznie budowany przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 jest już dostępny – w wersjach czarnej lub srebrnej. Cena w Europie ma wynieść 6000 funtów. Premiera urządzenia będzie miała miejsce w czasie wystawy High End 2022 w Monachium.

CHORDELECTRONICS.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne