Chord Electronics wprowadził dzisiaj na rynek nowy, zaprojektowany od podstaw analogowy przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3.
Nowy przedwzmacniacz ma całkowicie odświeżoną konstrukcję zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, i korzysta z najnowszej topologii układów elektronicznych oraz z nowego projektu przedniej ścianki, które wyszły spod ręki założyciela i właściciela firmy, Johna Franksa.
Jak czytamy w materiałach prasowych, ULTIMA PRE 3 „korzysta z ponad 30 lat brytyjskiego doświadczenia w budowaniu wzmacniaczy i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie zaawansowanych zasilaczy o niskim poziomie zniekształceń; te nowe urządzenia oferują wyjątkowo niski poziom szumów i wyjątkową pracę układów wzmacniających”.
Przedwzmacniacz oferuje pięć wejść analogowych, w tym dwa zbalansowane i trzy niezbalansowane oraz oddzielne wejście AV „bypass”. Wszystkie główne wejścia wyposażono w z indywidualne bufory wejściowe. Układy te są filtrowane pod kątem potencjalnych zakłóceń RFI, a ich przełączanie w hermetycznych przekaźnikach sterowane jest przez mikroprocesor.
Z zewnątrz uwagę zwraca przeprojektowany panel przedni. Jest ona symetryczna, a nasza uwaga skupiana jest na okrągłej sferze włączania/wyłączania zasilania, która wykorzystuje znane z innych urzadzeń tego producenta polichromatyczne podświetlenie wskaźnika, dając jasne i proste wskazanie stanu wzmacniacza. Wokół rozmieszczono nowo zaprojektowany selektor siły głosu i wejść, a także połączoną kontrolę balansu i AV bypass.
Obudowę wykonano z aluminium lotniczego. Alternatywą dla nóżek Integra są nóżki z czarnego akrylu (bezpłatna opcja). Górny panel przyjemną wentylowaną konstrukcję, pod którą widać podświetlenie z diod świecących (LED).
Oprócz pięciu wejść na tylnym panelu ULTIMA PRE 3 znajdują się zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane wyjścia, wyzwalacz 12 V i gniazdo zasilania IEC, a także wyjście USB typu A 5 V/3 A do zasilania urządzeń peryferyjnych firmy Chord, w tym przetworników cyfrowo-analogowych, takich jak Qutest i Hugo 2.
Przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 jest przeznaczony do współpracy ze stereofonicznymi wzmacniaczami mocy ULTIMA 5 oraz ULTIMA 6 lub monoblokami ULTIMA 2 oraz ULTIMA 3 firmy Chord, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować go w systemach innych firm.
▌ Dostępność i cena
Ręcznie budowany przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 jest już dostępny – w wersjach czarnej lub srebrnej. Cena w Europie ma wynieść 6000 funtów. Premiera urządzenia będzie miała miejsce w czasie wystawy High End 2022 w Monachium. ●
→ CHORDELECTRONICS.co.uk
tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe