Chord Electronics ULTIMA INTEGRATED. Wzmacniacz zintegrowany

Pięć lat po wprowadzeniu na rynek przedwzmacniaczy i wzmacniaczy mocy ULTIMA, brytyjski producent proponuje ich wersję zintegrowaną.

Nowy Ultima Integrated to 125-watowy wzmacniacz zintegrowany zaprojektowany przez założyciela, właściciela i głównego inżyniera Chord Electronics, Johna Franksa. Wzmacniacz ten został pokazany po raz pierwszy na wystawie High End 2023 w Monachium. Zastosowano w nim topologię podwójnego sprzężenia zwrotnego z korekcją błędów, impulsowy zasilacz pracujący z ultrawysokimi częstotliwościami (opracowanie własne firmy Chord Electronics) oraz ciekawą, industrialną estetykę .

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Technologia ULTIMA opiera się na artykule technicznym autorstwa dr. Malcolma J. Hawksforda (emerytowanego profesora na Uniwersytecie w Essex), który został udoskonalony przez Boba Cordella z Bell Labs. Właściciel i główny projektant Chord Electronics, John Franks, bazując na tej teorii rozwinął ją. Nowy wzmacniacz wykorzystuje również poprawki, jakie firma wprowadziła przez ostatnie lata w zasilaczach, które mają dzięki temu charakteryzować się jeszcze niższymi zniekształceniami oraz poziomem szumów.

Wszystkie cztery wejścia Ultima Integrated, jedno zbalansowane i trzy niezbalansowane, korzystają z indywidualnego buforowania i są selektywnie filtrowane, aby nie przenosiły zakłóceń radiowych; przełączanie wyboru odbywa się za pomocą sterowanych mikroprocesorem hermetycznych przekaźników. Ponadto wzmacniacz ma wejście AV oraz zbalansowanego wyjście z przedwzmacniacza, które można wykorzystać do podłączenia dodatkowych wzmacniaczy mocy lub subwoofera.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowy wzmacniacz Chorda jest pierwszym nowym wzmacniaczem zintegrowanym tej firmy od siedmiu lat i jedynym modelem o pełnej szerokości w jej ofercie (drugim, z „małej” serii Quest, jest Anni). Producent mówi:

Ultima Integrated jest następcą linii wysoce zaawansowanych wzmacniaczy mocy o pełnej szerokości, w technologii ULTIMA, w tym oryginalnego flagowego monofonicznego wzmacniacza mocy ULTIMA (780 W), monofonicznych wzmacniaczy mocy ULTIMA 2 (750 W) i 3 (480 W) oraz stereofonicznych wzmacniaczy mocy ULTIMA 5 (350 W) i 6 (180 W).

Wzmacniacz ma ten sam panel przedni o grubości 28 mm, jaki zastosowano w niedawno wprowadzonym przedwzmacniaczu ULTIMA PRE 3. To, jak czytamy, idealnie symetryczna estetyka, skoncentrowana na sferycznym regulatorze włączania/wyłączania zasilania, który wykorzystuje znane firmowe (ściemniane) polichromatyczne oświetlenie, dające „jasne i proste wskazanie stanu odtwarzania wzmacniacza”. Kula jest otoczona przez nowo zaprojektowany selektor głośności i wejść, a także regulator balansu i wejścia AV.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Metalowa konstrukcja jest wykonana z litego aluminium lotniczego, w tym nóżki Integra, patent firmy Chord Electronics. Górny panel (pokrywa) ma wentylowaną konstrukcję i nowo zaprojektowany pierścień świetlny LED z wygrawerowanym logo. Podobnie jak wszystkie pełnowymiarowe i referencyjne wzmacniacze firmy Chord Electronics, nowy ULTIMA INTEGRATED jest dostępny w kolorach Jett Black lub Argent Silver. Wzmacniacz można również zamówić z opcjonalnym panelami bocznymi z czarnego akrylu na wysoki połysk bez dodatkowych kosztów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Wzmacniacz dostępny będzie we wrześniu tego roku w cenie 8500 funtów brytyjskich.

CHORDELECTRONICS.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne