Chord Electronics BerTTi. Wzmacniacz mocy

Brytyjska firma Chord Electronics wprowadziła do sprzedaży nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy z serii TT.

BerTTi jest pierwszym wzmacniaczem z serii Table Top, w którym zastosowano technologię Ultima, opracowaną dla pełnowymiarowych urządzeń tego producenta. To w pełni zbalansowany wzmacniaczem o mocy 75 W na kanał, wykorzystujący firmową topologię korekcji błędów z podwójnym sprzężeniem zwrotnym. Po raz pierwszy został on zaprezentowany na targach HIGH END 2023 w Monachium, zastępując swojego poprzednika, model TToby.

Jak czytamy w materiałach prasowych, technologia Ultima została zaprojektowana przez właściciela i założyciela Chord Electronics, Johna Franksa i „monitoruje i natychmiast koryguje sygnały przed stopniem wyjściowym, zapewniając zdumiewającą dokładność przekazu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

BerTTi wyposażono w zbalansowane i niezbalansowane wejścia, pozłacane wyjścia głośnikowe oraz wejście zasilania 10 A IEC. Jego zasilacz został zmodyfikowany „w celu zwiększenia jakości”, a układ został przeprojektowany tak, że tranzystory sterujące mają teraz osobną szynę zasilającą niestandardowe tranzystory MOSFET.

Mówiąc o nowym stereofonicznym wzmacniaczu mocy BerTTi, John Franks stwierdził:

BerTTi wykorzystuje naszą opatentowaną technologię ULTIMA, która stale monitoruje parametry elektryczne i termiczne każdego z tranzystorów zasilających MOSFET zastosowanych w tej zaawansowanej konstrukcji. Ten dodatkowy obwód dodaje kolejną warstwę kontrolną układzie zasilacza, która redukuje wszystkie zniekształcenia (…). BerTTi może bez trudu wysterować głośniki, od podstawkowych po najtrudniejsze do wysterowania kolumny podłogowe.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dane techniczne (wg producenta)
  • Moc wyjściowa: 75 W/8 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 5 Hz-100 kHz (+/- 0,5 dB)
  • Impedancja wejściowa: 100 kΩ
  • THD: 0,008 %
  • Wzmocnienie: 30 dB
  • SNR: 87 dB (A-ważone)
Dostępność i cena

BerTTi będzie dostępny we wrześniu tego roku w cenie 3995 funtów.

CHORDELECTRONICS.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne