Chord Company PowerARAY. Redukcja szumów RF

Chord Company PowerARAY to najnowszy produkt tego brytyjskiego producenta.

Jest to część oferty służąca do redukcji szumów. Podobnie jak GroundARAY, tak i PowerARAY można podłączyć do nieużywanych gniazd zasilających (w ścianie lub listwie) sąsiadujących z używanymi do zasilania sprzętu. Jak informuje producent, PowerARAY zapewnia niskoimpedancyjną „drogę ucieczki dla szumów HF”, zmniejszając ich ilość przedostającą się do systemu audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Szum o bardzo wysokiej częstotliwości jest wszędzie wokół nas. Niestety może on negatywnie wpływać na działanie sprzętu audio i wideo. Zasilanie w większości domowych pomieszczeń odsłuchowych znajduje się na końcu bardzo długiej linii kabli zasilających. Gdy energia dotrze do twojego domu, jest następnie kierowana do systemu audio i wszystkich innych domowych urządzeń elektrycznych, zapewniając twojej sieci elektrycznej kolejną okazję do wychwytywania niepożądanych szumów HF. Te kable zasilające są nieekranowane i bardzo podatne na zbieranie zakłóceń.
Ideą PowerARAY jest maksymalne ograniczenie szumów o wysokiej częstotliwości oraz zapewnienie poprawy zasilania sieciowego tuż przed wejściem do systemu audio.

Układ zamknięty we wtyczce Chord Company PowerARAY pracuje równolegle do zasilania, więc nie płynie przez niego żaden prąd. To równoległe filtrowanie jest stosowane do faz pod napięciem, przewodu neutralnego i uziemienia i – jak czytamy – zostało zoptymalizowane tak, aby zredukować szumy o wysokiej częstotliwości. Nie zastosowano w nim filtrowania szeregowego, ponieważ może to mieć wpływ na impedancję i dostarczanie mocy do systemu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak informuje Chord, technologia PowerARAY niestety podatna na mikrofonowanie, więc aby temu zaradzić, wypełniono całą obudowę twardą żywicą. W przypadku jakiejkolwiek awarii nie można więc otwierać PowerARAY, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie, unieważnienie gwarancji i zagrozić bezpieczeństwu użytkownika.

CHORD.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

»«

Poprzednie

Następne