Chord Company Epic Digital Tuned ARAY ⸜ kabel cyfrowy

Firma Chord Company wprowadziła na rynek interkonekt Epic Digital Tuned ARAY.

Jak czytamy  materiałach prasowych, ma to być „kabel klasy Premium”, który „wprowadza zalety opatentowanej geometrii przewodnika koncentrycznego Tuned ARAY do coraz bardziej cyfrowego świata AV”. Interkonekt ma kosztować 560 funtów za 1 m.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Epic Digital Tuned ARAY znajduje się w środku portfolio tego brytyjskiego specjalisty. W materiałach prasowych czytamy:

Zaprojektowany z myślą o poprawie jakości cyfrowego połączenia pomiędzy streamerami, odtwarzaczami CD i transportami, a odpowiednio wyposażonymi urządzeniami AV, nowy Epic Digital Tuned ARAY korzysta z mechanicznego strojenia Tuned ARAY firmy, które poprawia jakość dźwięku.

Kabel zakończono we wtyki Chord Company VEE3 wykończone unikalnym systemem powlekania wieloma metalami ChorAlloy, który – jak zauważa producent – zapewnia „znaczną poprawę dźwięku” w porównaniu z poprzednimi technikami posrebrzania, oferuje znacznie niższe intermodulacje, jest odporny na matowienie, zgodny z RoHS i nadaje się do lutowania.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowy kabel został zbudowany z dwóch 75-omowych, posrebrzanych przewodników z miedzi beztlenowej z izolacją PTFE. Ma też wysokiej gęstości, posrebrzaną kombinacji oplotu i ekranu foliowego, dzięki czemu ma oferować „skuteczną ochronę przed zakłóceniami o wysokiej częstotliwości”.

Ważne – kabel ten oferowany jest z dożywotnią gwarancją, Epic Digital Tuned ARAY jest dostępny w zakończeniach RCA, BNC i AES/EBU. Niestandardowe długości są dostępne na zamówienie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Epic Digital Tuned ARAY zadebiutuje na brytyjskiej wystawie North West Audio Show w dniach 22-23 czerwca.

Dostępność i cena

Epic Digital Tuned ARAY kosztuje 560 funtów za metrowy odcinek i jest już w sprzedaży.

CHORD.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne