Chord Company ChorAlloy – nowa technologia powlekania wtyków

Brytyjski producent kabli, firma Chord Company, wprowadza do swoich produktów nową technologię powlekania ChorAlloy.

Jak w swoich materiałach prasowych zapewnia producent, ten wielometalowy system powlekania, daje „natychmiastową poprawę w szerokiej gamie kabli połączeniowych”.

ChorAlloy to technologia powlekania wieloma metalami, która ma dać „znaczącą poprawę dźwięku w stosunku do, stosowanego wcześniej przez Chorda, posrebrzania”, a także „stanowi duży krok naprzód w przewodności styków”. Wśród jego zalet Chord wymienia niższe zniekształcenia intermodulacyjne, pełną lutowność i, co najważniejsze, wykończenie wolne od matowienia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Inżynierowie firmy Chord Company już jakiś czas temu zidentyfikowali szkodliwe skutki matowienia (siarczek srebra Ag2S) w srebrnych wtykach. Obecność Ag2S może wprowadzać do sygnału zniekształcenia intermodulacyjne w paśmie wysokich częstotliwości. Badania nad tym zagadnieniem doprowadziły do opracowania projektu ChorAlloy.

Nowe złącza/wtyki pokryte powłoką ChorAlloy są już dostępne w fabryce w Wiltshire i są oferowane są w postaci wtyków VEE3 i PTFE RCA, wtyków głośnikowych ChordOhmic (szpilkowe i bananowe 4 mm), USB typu A i B, a teraz także wtykach BNC; w ten sam sposób pokrywane są również piny wtyków DIN i XLR.

Kable z serii C, HDMI, LAN i wtyki mini-jack pozostaną bez zmian.

CHORD.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne