Cayin Audio iDAP-8, iDAC-8 oraz iHA-8 w salonie Q21

Firma Cayin Audio podczas targów High End 2024 w Monachium pokazała trzy nowe produkty.

Są to: transport plików iDAP-8, przetwornik cyfrowo-analogowy iDAC-8, a także zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy pracujący w klasie A, model iHA-8. Wszystkie urządzenia mają podobny dizajn oraz niewielką szerokość wynoszącą 27 centymetrów. Wszystkie trzy modele są dostępne w salonie Q21 do odsłuchu.

» Relacja z wystawy High End 2024 w HIGH FIDELITY → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W zaproszeniu czytamy:

Nowa seria i-8 od Cayin Audio łączy klasyczne elementy, takie jak lampy, z nowoczesnymi technologiami. Urządzenia wyróżniają się przejrzystą konstrukcją, centralnie umieszczonymi wyświetlaczami oraz eleganckimi pokrętłami sterującymi. Poziome elementy na bokach urządzeń dopełniają spójność designu, a dzięki ciemnym nóżkom urządzenia wydają się lżejsze i elegantsze. 
iDAP-8

iDAP-8 to transport plików z wbudowaną pamięcią o pojemności 128 GB. Współpracuje z serwisami streamingowym Apple Music i Tidal. Odtwarzacz czyta również pliki audio z serwerów NAS, pamięci USB, kart SD oraz dysków HDD lub SSD o pojemności do 4 TB dzięki gniazdu SATA 2,5 cala.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

iDAP-8 wysyła sygnał do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego przez interfejs I²S ze złączem HDMI, a także przez USB Audio x2, AES/EBU, BNC i RCA, a także optyczny Toslink. System oparty jest na Androidzie 9 i obsługuje Wi-Fi 5 GHz.

iDAC-8

iDAC-8 to przetwornik cyfrowo-analogowy, w którym zastosowano dwa układy AKM: AK4191EQ i AK4499EXEQ. Urządzenie pracuje zarówno z lampowym, jak i półprzewodnikowym torem, pomiędzy którymi można wybierać. Oferuje wejścia USB, I²S, AES/EBU oraz RCA.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród cech, na które wskazuje Q21, należy wymienić 3,3-calowy wyświetlacz OLED, wyjścia analogowe RCA i XLR oraz zasilacz oparty na transformatorze toroidalnym. iDAC-8 daje również możliwość regulacji głośności dzięki czterokanałowemu układowi analogowemu NJW1195AV.

W materiałach prasowych czytamy:

Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów wysokiej jakości audio, współpracując z szeroką gamą urządzeń wejściowych, od odtwarzaczy CD po strumieniowe serwery audio. Dzięki kompleksowej konstrukcji i starannej implementacji technologii AKM iDAC-8 reprezentuje nowy standard wśród przetworników cyfrowo-analogowych, łącząc innowacyjność z wysoką jakością dźwięku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Salon Q21 informuje również, że urządzenie ma „zaawansowaną sekcję zasilania” oraz cztery lampy wzmacniające sygnał a także „specjalną implementację wyjść RCA”,  dzięki czemu „urządzenie to idealnie współpracuje z lampowymi wzmacniaczami, oferując wyjątkową czystość sygnału i krótszą ścieżkę sygnału”.

iHA-8

Cayin iHA-8 to wzmacniacz słuchawkowy pracujący w klasie A. Zapewnia bardzo wysoką moc wyjściową wynoszącą prawie 20 W na kanał.

Urządzenie zasilane jest przez zasilacz o mocy 75 W pracujący z dyskretnymi układami opartymi na tranzystorach FET. Jak czytamy, dzięki trybowi Hyper Mode iHA-8 „może wysterować słuchawki o bardzo niskiej impedancji z najwyższą jakością”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie oferuje zbalansowane wyjście słuchawkowe 4,4 mm, jak również niezbalansowane 6,35 mm oraz zbalansowane XLR. Elektroniczna regulacja głośności w drabince rezystorowej ma utrzymywać niski poziom szumu. Czytamy:

Precyzyjne elementy sterujące, takie jak zaawansowane technologicznie regulatory głośności NJR MUSES72320, zapewniają wysoką liniowość i równowagę kanałów sygnałowych. Charakterystyka częstotliwościowa iHA-8 jest szeroka, obejmującą zakres od 10 Hz do 80 kHz, co przekłada się na szybki bas, dynamiczną średnicę i klarowne wysokie tony.

Materiały prasowe mówią, że wzmacniacz ma innowacyjny system kontroli wzmocnienia, który „minimalizuje zniekształcenia” i zapewnia „wysoką jakość dźwięku przy każdym poziomie głośności”. Zastosowanie tranzystorów JFET w stopniu wejściowym pozwoliło na bezpośrednie sprzężenie ze stopniem mocy, co ma dodatkowo poprawić przejrzystość i szczegółowość dźwięku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Najnowsze modele z serii i-8 już są dostępne w salonie Q21 do zakupu i odsłuchu w cenach: iDAP-8 – 6490 zł, iDAC-8 – 5990, iHA-8 – 4990 zł.

Adres

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

CAYIN.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne