Cambridge Audio proponuje dwa nowe gramofony bezprzewodowe: Alva TT V2 oraz Alva ST

Brytyjski specjalista, firma Cambridge Audio, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych gramofonów Alva: Alva TT V2 i Alva ST. jak czytamy w materiałach prasowych, zaprezentowane po raz pierwszy na targach CES 2022 w Las Vegas w USA, „opierają się na sukcesie wysoce cenionego i innowacyjnego modelu Alva TT”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wprowadzony na rynek w 2019 roku model Alva TT był pierwszym na świecie gramofonem z łącznością Bluetooth hi-res – aptX HD Bluetooth. Jak informuje producent, obydwa modele dostępne będą od marca 2022 roku w cenach, odpowiednio, 1999 i 750 EUR.

Alva TT V2 jest nowa wersją modelu Alva TT, a ST ma udostępnić podobne rozwiązania w niższym przedziale cenowym. ich powstanie motywowane jest znakomitymi wynikami sprzedaży czarnych płyt, nie tylko Wielkiej Brytanii,ale i na całym świecie. Według raportu British Phonographic Industry (BPI) w 2020 roku w Wielkiej Brytanii sprzedano 4,8 miliona płyt LP, co stanowi 10% wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem i jest najwyższą liczbą od 30 lat. Z kolei według Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nagraniowego (RIAA) przychody z albumów winylowych wzrosły w tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych o 94% do 467 milionów dolarów.

Stuart George, dyrektor zarządzający Cambridge Audio, mówi:

Oryginalny model Alva TT był pierwszym na świecie gramofonem aptX HD Bluetooth, a reakcja na niego przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania. Nowy Alva TT V2 nadal łączy wygodę nowoczesnego przesyłania strumieniowego z bogatymi wrażeniami słuchowymi i uwzględnia opinie słuchaczy na temat pierwszego gramofonu. Całkowicie nowy model Alva ST otwiera to doświadczenie jeszcze szerszemu gronu słuchaczy dzięki konkurencyjnej cenie.

Alva TT V2

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cambridge Audio Alva TT V2 jest gramofonem z napędem bezpośrednim (direct drive) i ma wbudowany, przełączany przedwzmacniacz gramofonowy i funkcję przesyłania strumieniowego przez Bluetooth aptX HD.

Alva TT V2 ma też ciężką aluminiową płytę górną i talerz wykonany z polioksymetylenu (POM) oraz zainstalowaną i ustawioną fabrycznie wkładkę Alva MC i aptX HD Bluetooth, który umożliwia przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości 24 bity, 48 kHz.

Nowe funkcje obejmują znacząco poprawione ramię z wygodną, ​​odłączaną główkę (oferującą słuchaczom łatwy sposób wymiany wkładki) oraz poprawki wprowadzone do  przedwzmacniacza gramofonowego i oraz modułu Bluetooth – są one odpowiedzią na opinie klientów dotyczące Alva TT.

Przełączany przedwzmacniacz gramofonowy pozwalana korzystanie z Alva TT V2 z zewnętrznym przedwzmacniaczem gramofonowym, jednocześnie ułatwiając wymianę poszczególnych komponentów w miarę upływu czasu. Jedną ze zmian w stosunku do oryginalnej Alva TT jest możliwość wyłączenia nadajnika Bluetooth, co daje skróconą ścieżkę sygnału – a to z kolei oznacza lepszy dźwięk i lepszą energooszczędność.

⸜ Główne cechy:

• Bluetooth aptX HD — bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości do wzmacniaczy, słuchawek i głośników z odpowiednim odbiornikiem.

• Nowe ramię z odłączaną główką.

• Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

• Odłączany przedwzmacniacz gramofonowy.

• Preinstalowana wkładka Alva MC z ruchomą cewką.

• Napęd bezpośredni i talerz z materiału o dużej gęstości.

Alva ST

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak mówi producent, gramofon ten zaprojektowany został z myślą o nowych miłośnikach płyt winylowych, jak również tych, którzy chcą wymienić swój poprzedni gramofon, aby osiągnąć jeszcze lepszy dźwięk. I dalej:

Cambridge Audio Alva ST to idealny gramofon o wyjątkowej jakości dźwięku i eleganckim wyglądzie, który pozwoli cieszyć się rosnącą kolekcją winyli i będzie wyglądać rewelacyjnie w każdym pomieszczeniu.

Alva ST jest gramofonem z napędem paskowym, aluminiową płytą górną o grubości 1 mm i warstwą pianki EVA, która pochłania wibracje, osadzoną na płycie MDF. Model ten jest fabrycznie wyposażony we wkładkę z ruchomym magnesem Audio Technica AT-VM95e.

‘ST’ posiada wiele kluczowych cech modelu Alva TT V2: przełączany, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości aptX HD, to samo nowe ramię i klasyczne, minimalistyczne wykończenie „Lunar Grey”.

⸜ Główne cechy:

  • Bluetooth aptX HD — bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości do wzmacniaczy, słuchawek i głośników z odpowiednim odbiornikiem.
  • Nowe ramię z odłączaną główką.
  • Preinstalowana wkładka MM.
  • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.
  • Odłączany przedwzmacniacz gramofonowy.
  • Napęd paskowy i odlewany talerz.

  Dostępność i ceny

  Gramofony Cambridge Audio Alva TT V2 oraz Alva ST dostępne będą u autoryzowanych sprzedawców na wiosnę 2022 roku w cenach:

   • Alva TT V2 – 1999 EUR
   • Alva ST –  999 EUR

  www.CAMBRIDGEAUDIO.com

  tekst red./mat. prasowe

  zdjęcia mat. prasowe

   

   

   

  Poprzednie

  Następne