Cabasse Rialto. Głośniki bezprzewodowe

Francuska firma głośnikowa Cabasse wprowadziła do sprzedaży aktywne głośniki Cabasse Rialto.

Głośniki te wyposażone są w protokoły służące do przesyłania strumieniowego i łącznością z telewizorem. Głośniki bazują na 13-centymetrowym, współosiowym głośniku średnio-wysokotonowym, w którym każdy z przetworników jest zasilany przez 300-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D. Bas przetwarza osobny, 17-centymetrowy przetwornik HELD (High Excursion Low Distortion) skierowany do tyłu, który jest zasilany trzecim (450 W) wzmacniaczem.

Podstawą brzmienia systemu ma być algorytm zapisany w układzie DSP. Cabasse zastosowała rozwiązanie o nazwie DEAP, od Digital Enhancement of Acoustical Performance, aby uzyskać zejście niskich częstotliwości do 30 Hz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Głośniki oferują bogatą gamę przyłączy: HDMI eARC, TOSLINK, analogowe RCA i Ethernet z tyłu „głównego” głośnika (mimo że są to głośniki aktywne, jedna kolumna jest „główną”) oraz Bluetooth , Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay plus Qobuz i Deezer za pomocą własnej aplikacji StreamCONTROL firmy Cabasse.

System posiada wbudowany mikrofon i został zaprojektowany oraz opracowany w celu zapewnienia optymalnej jakości odsłuchu, dzięki opatentowanej przez Cabasse automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia. Aplikacja Cabasse Stream CONTROL pozwala na spersonalizowanie dźwięku dzięki innowacyjnym narzędziom optymalizacyjnym opracowanym z myślą o konkretnych pomieszczeniach i preferencjach użytkowników.

Aby wprowadzić “firmowe” brzmienie do każdego pomieszczenia w domu, można zgrupować Rialto z innymi systemami Cabasse, w tym z lifestylową linią THE PEARL. Dzięki temu możliwe jest tworzenie stref przeznaczonych do słuchania różnych źródeł (streaming, TV, gramofon itp.) z dowolnego miejsca w domu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Chociaż Rialto oferuje możliwość słuchania wszystkich źródeł i platform muzycznych w stereo, zawiera również gniazdo HDNI dla odbiornika TV, które pozwala użytkownikom oglądać każdy film z lepszą dynamiką. Użytkownicy mogą również sterować głośnością za pomocą pilota do telewizora, gdy głośniki są połączone za pomocą łącza e-ARC.

Dostępny w kolorze białym lub satynowym czarnym, Rialto to, jak czytamy w materiałach prasowych, elegancki system regałowy, który „będzie pasował do każdego wnętrza”. Jego 13-centymetrowy, współosiowy głośnik wysokotonowy z włókna węglowego jest otoczony ramą ze szczotkowanego aluminium. Chromowana podstawa unosi głośnik, zapewniając mu wygląd, jak z lotu ptaka. System ma również mocowaną magnetycznie metalową maskownicę.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Rialto oferuje w głównym głośniku sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, co jest wyjątkowo wygodne. Można też po prostu zwiększać lub zmniejszać głośność za pomocą pierścienia obrotowego, zmieniać źródła lub dodawać lub modyfikować ulubione radia, bez konieczności przechodzenia przez aplikację. Kolorowy ekran LCD wyświetla również okładki odtwarzanych albumów. Jak to jest standardem w przypadku systemów podłączonych do Cabasse, aktualizacje oprogramowania pozwolą na ewolucję interfejsu ekranu.

Producent dodaje:

Nie zapominajmy, że takie głośniki postawione w odległości 1,5 – 2 m od siebie, nawet na telewizorze lub półce, oferują znacznie lepszą separację stereo niż większość high-endowych soundbarów.

Cena: 14 990 zł/para

­→ www.CABASSE.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne