Burson Timekeeper Voyager – australijskie monobloki są już w Polsce

Timekeeper Voyager V-400, czyli nowe monobloki australijskiej firmy Burson Audio, są już dostępnie w polskich sklepach.

To wzmacniacz mocy pracujący w klasie AB o dużej wydajności prądowej, który gwarantuje moc wyjściową do 200 W na kanał, przy obciążeniu 4 Ω.

Jak czytamy w materiałach prasowych, producent wykorzystał w nich szereg autorskich rozwiązań. Są to m.in.: ulepszony system zasilania MCPS (Max Current Power Supply) z nowymi regulatorami Silent Power 02 (SP02), bufor wejściowy ma dyskretnych wzmacniaczach operacyjnych Supreme Sound V7 Vivid, stopień wyjściowy na tranzystorach MOSFET EXICON, obudowa Cool Case czy zasilacze Super Charger lub Fusion Core.

Test monobloków wraz z opcjonalnymi zasilaczami – już w  marcowym wydaniu naszego magazynu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Timekeeper to linia wzmacniaczy głośnikowych, które firma Burson Audio rozwija już od ponad piętnastu lat. Najnowszy model Voyager pracuje przy wysokim prądzie biegu jałowego, dzięki czemu tranzystory mają operować, jak zapewnia dystrybutor, firma AUdeos, „w najbardziej liniowym obszarze”, co ma się przekładać na „niski poziom zniekształceń”. I dalej:

Pobierając ponad 100 W bez sygnału wejściowego, zamknięty w kompaktowej obudowie model firmy Burson Audio gwarantuje jakość klasy AB porównywalną z o wiele większymi wzmacniaczami. Wykorzystanie autorskiej obudowy Cool Case eliminuje dodatkowo potrzebę stosowania dużych, ciężkich radiatorów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród kluczowych elementów budowy Voyagera producent wymienia:

  • system zasilania MCPS (Max Current Power Supply), w którym podniesiono częstotliwość napięcia z 50 Hz do aż 170 kHz, dzięki czemu szum przesunięty został w zakres, w którym nie usłyszą go ludzkie uszy;
  • autorskie regulatory Silent Power 02 (SP02), które są nawet 200 razy cichsze niż tradycyjnie wykorzystywane regulatory zasilania;
  • stopień wyjściowy oparty na cenionych tranzystorach MOSFET EXICON;
  • bufor wejściowy w czystej klasie A z autorskimi dyskretnymi wzmacniaczami operacyjnymi Supreme Sound V7 Vivid, który umożliwia wzmocnienie sygnału wejściowego o 6 dB.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W wersji standardowej wzmacniacz oferowany jest z kompaktowymi zasilaczami Super Charger w wersji 32 V/7 A. Model można nabyć także w droższym wariancie Max z nowymi zasilaczami Fusion Core 32 V/15 A, który ma umożliwić „wydobycie pełnego potencjału wzmacniacza”. Producent pisze:

Fusion Core to zaawansowany zasilacz firmy Burson Audio, który oparto na tranzystorach GaN (azotek galu). Charakteryzują się one pracą przy częstotliwości 10-krotnie wyższej niż tradycyjne krzemowe tranzystory MOSFET, co gwarantuje świetną filtrację szumu. Przekłada się to na krystalicznie czysty dźwięk i niezwykle ciemne tło na nagraniach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Sprzedawane w parach monobloki Burson Timekeeper Voyager dostępne są już do zamówienia w dwóch wersjach:

  • Standard z zasilaczami Super Charger (32 V/7 A) w cenie 22 999 złotych,
  • Max z zasilaczami Fusion Core 32 V/15 A) w cenie 27 999 złotych.

 → www.BURSONAUDIO.com

AUDEOS.pl
tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne