Bruce Liu „Waves” ⸜ Deutsche Grammophon. Premiera

W piątek miała miejsce premiera albumu Bruce’a Liu „Waves” jego pierwszego studyjnego, solowego albumu.

Bruce Liu, zwycięzca XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego!, wybrał utwory ukazujące 200 lat muzyki francuskiej, dzieła stworzone na instrumenty klawiszowe, od okresu baroku po muzykę nowoczesną.

Tytuł albumu Waves nawiązuje, jak czytamy w materiałach prasowych, nie tylko do motywu przyrodniczego, który przewija się przez cały program, ale także do czystej spontaniczności, „jakże charakterystycznej dla sztuki pianistycznej Bruce’a Liu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Bruce Liu jest związany z Deutsche Grammophon od marca 2022 roku.  Po wydanym – we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, z udziałem Programu 2 Polskiego Radia – w listopadzie 2021 roku albumie zawierającym dokonane w trakcie Konkursu solowe nagrania artysty, w 2022 roku wydane zostały – w wersji cyfrowej – wybrane nagrania utworów Chopina i Rameau, a w kwietniu tego roku – także w wersji cyfrowej – ukazało się nagranie Suity Francuskiej nr 5 BWV 816 Jana Sebastiana Bacha. W sumie, do tej pory liczba odtworzeń nagrań artysty w serwisach cyfrowych przekroczyła 25 milionów.

Album dostępny jest na płycie CD, wersji „deluxe” z dwoma krążkami CD, a także na dwóch płytach 180 g LP. Na stronie wydawcy można również kupić płytę CD z autografem artysty. Dodajmy, że w Japonii krążek ukazał się w postaci płyty UHQCD x MQA-CD.

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

UNIVERSALMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne