Bowers & Wilkins Px8. Nauszne słuchawki bezprzewodowe

Bowers & Wilkins dodał do swojej oferty nowe, flagowe bezprzewodowe słuchawki nauszne – model Px8.

Są one rozwinięciem modelu Px7 S2. Producent zwraca uwagę na ekskluzywne wykończenie obejmujące elementy z odlewanego aluminium, błyszczące metaliczne detale i skórzane wykończenie skórą Nappa.

Jak mówi Giles Pocock, wiceprezes ds. marketingu Bowers & Wilkins, „Px8 doskonale oddaje wszystko to, co Bowers & Wilkins reprezentuje jako marka – niezrównany design oraz wyjątkową jakość dźwięku, która właściwie odzwierciedla naszą obietnicę True Sound”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Przetworniki Carbon Cone

W Px8 zastosowano nowe 40-mm przetworniki z karbonowymi membranami (Carbon Cone), które są wzorowane na kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins z serii 700. Przetworniki umieszczono pod odpowiednim kątem, co ma dać niższe zniekształcenia i większą rozdzielczości dźwięku.

Hybrydowy układ ANC

Model Px8 może korzysta z hybrydowego układu aktywnej redukcji szumów. Wykorzystuje on sześć mikrofonów: dwa odpowiadają za mierzenie mocy wyjściowej każdego przetwornika, dwa reagują na szumy otoczenia dochodzące z zewnątrz, a dwa dbają o czystość mowy.

Bezprzewodowa łączność

Podobnie jak słuchawki Px7 S2, model Px8 jest kompatybilny z Bluetooth 5.2 oraz kodekami Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD. Dodatkowo ze słuchawek można również korzystać przewodowo za pośrednictwem kabla USB-C i analogowego mini-jack 3,5 mm, a niezbędne okablowanie, wraz z etui ochronnym, znajduje się w zestawie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Funkcjonalność

Słuchawki współpracują z aplikacją Bowers & Wilkins Music, która obsługuje takie funkcje jak korekcja brzmienia czy regulacja ANC. Z jej poziomu można sprawdzić także dokładny wskaźnik naładowania baterii, która zapewnia do 30 godz. bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Inżynierowie wyposażyli Px8 także we wbudowane przyciski sterujące na każdym nauszniku. Całości dopełnia możliwość szybkiego uruchomienia asystenta głosowego za pomocą jednego przycisku.

Cena i dostępność

Słuchawki Bowers & Wilkins Px8 będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów w październiku 2022 r. Ich cena wynosi 3349 zł.

www.BOWERSWILKINS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne