BOBBY OWSINSKI „Recording Engineer’s Handbook” (5th Edition). Książka o nagrywaniu

Właśnie ukazało się 5. wydanie podręcznika dla inżynierów nagrań autorstwa Bobby’ego Owsinskiego.

Wydawca promuje je mówiąc, że jest ono nie tylko dla inżynierów nagrań, ale także po prostu dla tych, którzy są miłośnikami muzyki lub muzykami.

Bobby jest amerykańskim muzykiem, producentem i inżynierem nagrań, mieszkający w Los Angeles. Najbardziej znany jest jako autor ponad 20 książek z dziedziny muzyki, nagrywania muzyki i mediów społecznościowych oraz inżynierii dźwięku, zwłaszcza w miksowaniu przestrzennym, w których omawia takich artystów, jak Jimi Hendrix, The Who, Pantera, Weird Al Yankovic, Willie Nelson, Elvis Presley, Neil Young, Iron Maiden, The Ramones i Chicago. Pracował z takimi artystami, jak Frank Zappa i The Byrds.

Napisał tę książkę, aby „pomóc innym osiągnąć ich cele”. Piąte wydanie tej popularnej książki ujawnia wiele technik nagrywania z pomocą mikrofonów, sekrety uzyskiwania wysokiej klasy dźwięku z niedrogiego sprzętu, wskazówki dotyczące miksu słuchawkowego i wiele więcej:

Jeśli kochasz klasyczne mikrofony, Bobby opowie Ci o nich krótką historię. Dla tych, którzy wciąż uczą się technik nagrywania, książka ta daje narzędzia do nagrywania utworów, które mogą brzmieć tak dobrze, jak wydawnictwa pochodzące z dużych wytwórni. Podręcznik Bobby’ego Owsinskiego Recording Engineer’s Handbook to standard przemysłu muzycznego, który można znaleźć w klasach uniwersyteckich i na stacjach roboczych światowej sławy inżynierów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W nowym, zaktualizowanym, piątym wydaniu poznamy tematy od działania mikrofonów po konkretne techniki nagrywania perkusji i ponad 70 różnych instrumentów, wokalu prowadzącego i chórków (część 1.). W sekcji 2 zajrzymy „za kulisy” nagrań z wieloma znanymi profesjonalistami, takimi jak Al Schmitt, Eddie Kramer, Michael Bishop, Sylvia Massy i wielu innych. Jak zapewnia wydawca, nie znajdziemy w niej żadnej teorii, tylko konkretne sekrety nagrywania.

Książka Recording Engineer’s Handbook dostępna jest pod linkiem poniżej.

go.BOBBYOWSINSKI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne