„BEL CANTO: Concerti For The English Horn”. Nowe nagranie Audiophile Society

Audiophile Society proponuje nowy album z muzyką w wykonaniu Pedro Diaza oraz Metropolitan Opera Orchestra.

Jako główny waltornista Metropolitan Orchestra w Nowym Jorku, multiinstrumentalista Pedro Diaz wyróżnia się jako jeden z najwybitniejszych współczesnych wykonawców muzyki na rożek angielski. W „Bel Canto: Concerti for English Horn”, z towarzyszeniem członków Metropolitan Opera Orchestra (pod mistrzowską batutą Ricardo Frizzy), Pedro Diaz ożywia kompozycje Donizettiego, Reichy, Pilottiego i Mares: czterech tytanów repertuaru na waltornię.

Jak czytamy w m materiałach prasowych, wkład Diaza wykracza poza jego grę; Concerti For The English Horn to owoc wieloletnich żmudnych badań akademickich, dzięki którym udało mu się „ożywić barwną historię tego instrumentu”. Podczas „pielgrzymki” do Bergamo (miejsca urodzenia Donizettiego) i Bolonii, Diaz odkrył oryginalne – nigdy wcześniej nie widziane – partie orkiestrowe do Concertino in F Donizettiego. Kolejne krytyczne wydanie wydane przez Diaza i jego występ uchwycony w tym nagraniu pozwalają więc publiczności na całym świecie usłyszeć przełomowe dzieło Donizettiego na rożek angielski zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami kompozytora.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pedro Diaz jest audiofilem i można go śledzić na jego kanale Youtube: de Audiofilos y Locos. W informacji od wydawcy czytamy:

Audiophile Society ma wyjątkowy przywilej prezentowania pyty Bel Canto: Concerti For The English Horn w naszym nagraniu Mega-Dimensional Sound. Zindywidualizowane, wysokiej jakości miksy na słuchawki i na głośniki pozwolą Ci doświadczyć tych występów z większą głębią, wyrazistością i bardziej ekspansywną sceną dźwiękową niż kiedykolwiek wcześniej; to wciągające doświadczenie dźwiękowe sprawi, że zasiądziesz na najlepszych miejscach we włoskiej sali koncertowej, jakbyś siedział tam ponad dwa wieki temu, możesz nawet spróbować podejść i uścisnąć dłoń samemu Donizettiemu.

Wydawca mówi, że płyty z „dźwiękiem 3D” można odtwarzać na wszystkich istniejących dwukanałowych zestawach stereo. Ostatecznym celem Audiophile Society, jak czytamy, jest „zmiana sposobu słuchania muzyki”:

Te nagrania są kompatybilne z twoimi domowymi i przenośnymi systemami i mogą być odtwarzane na dowolnym domowym systemie audio lub przez słuchawki bez konieczności kupowania jakiegokolwiek innego sprzętu audio. Nasz dźwięk Meta-Dimensional to coś więcej niż tylko aplikacja. Jest to proces, który jest przemyślany od samego początku w stosunku do każdego nagrania, mówi David Chesky. Kiedy słyszysz nasze nowe nagrania Audiophile Society na głośnikach, powinieneś poczuć się jak w realnej przestrzeni wraz z muzykami. Dźwięk nie jest przyklejony do maskownic głośników, ale powinien unosić się przed tobą. Powinieneś doświadczyć poczucia wysokości oraz szerszej i głębszej sceny dźwiękowej. Powinno to być bardziej realistyczne przeżycie.

Wszystkie pliki do pobrania Audiophile Society są dostępne w dwóch pakietach audio do wyboru: Hi-Res PCM (który zawiera miks głośnikowy 192/24, miks słuchawkowy 96/24 i miks głośnikowy DSD) lub DSD i 48/24 (który obejmuje miks głośnikowy DSD, miks słuchawkowy DSD, miks głośnikowy 48/24 i miks słuchawkowy 48/24), wszystko w Mega-Dimensional Sound.

Audiophile Society oferuje DARMOWY SAMPLER DO ŚCIĄGNIĘCIA.

THEAUDIOPHILESOCIETY.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne