BARTOSZ PACUŁA „High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości”. Książka Znaku

22 marca tego roku nakładem wydawnictwa Znak Horyzont ukaże się książka „High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości”.

Jej autorem jest Bartosz Pacuła, którzy przez kilka lat prowadził dla państwa dział nowości „High Fidelity”, a obecnie udziela się gościnnie na łamach magazynu.

High-end… będzie pierwszą publikacją napisaną w języku polskim próbującą zebrać w całość przekrojową wiedzę dotyczącą przedmiotów wysokiej klasy. Na ponad 300 stronach omówione zostaną liczne przykłady dążenia do doskonałości w wytwórstwie i usługach, w tym – co ciekawe z punktu widzenia czytelników „High Fidelity” – branży audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Książka High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości trafi do sprzedaży, powtórzmy raz jeszcze, 22 marca 2023 roku. Obecnie jest dostępna w przedsprzedaży na stronie Znaku (→ TUTAJ) oraz sieci Empik (→ TUTAJ). W dniu premiery pojawi się także opcja nabycia jej w formie cyfrowej (ebook).

Poniżej można zapoznać się z opisem książki pochodzącym od wydawcy:

Mniej znaczy więcej. 
Ludzka kreatywność nie zna granic. Wynalazki i wprowadzane innowacje technologiczne mają oszczędzać nasz czas. Na całym świecie trwa wyścig o tempo i obniżanie kosztów produkcji. Nie ma znaczenia, czy jest to pieczywo, bawełniana koszula czy samochód. Ludzi zastępują roboty i maszyny, które nie popełniają błędów. Szybciej, więcej, taniej.
Stop!
Zwolnijmy i zróbmy krótki rachunek sumienia. Ile z tych przedmiotów zepsuło się i nie można już ich naprawić? Jaki koszt przy takiej eksploatacji zasobów ponosi środowisko? Czy obcowanie z takimi rzeczami sprawia nam przyjemność?
W tej nieustannej pogoni zapominamy, że nic nie zastąpi pracy ludzkich rąk. Wysoka jakość i trwałość wymagają rzemieślniczej dokładności. Poznajmy ludzi i wejdźmy do ich warsztatu, w którym nadają rzeczom „duszę”.

Dodajmy, że autor jest członkiem Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego.

 

www.ZNAK.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne