B.AUDIO B.AMP MONO. Monobloki francuskiego specjalisty

Francuska firma B.AUDIO wprowadziła do sprzedaży swoje referencyjne monobloki B.AMP.

Jak czytamy w materiałach prasowych, w B.amp mono znajdziemy „wszystkie innowacje technologiczne, które sprawdziły się w stereo B.amp, w symetrycznej konstrukcji mono”. B.amp mono jest wzmacniaczem mocy pracującym w klasie AB, który dostarcza 500 W przy 4 Ω i 300 W przy 8 Ω. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podstawą pracy wzmacniacza jest „specjalny układ”, jak czytamy, który ma redukować zniekształcenia przejścia (przez zero), charakterystyczne dla układów push-pull, poniżej progu pomiarowego. producent deklaruje, że dzięki temu możemy cieszyć się taką samą jakością dźwięku przy każdym poziomie głośności, przy zachowaniu rozsądnego poziomu rozpraszania ciepła i zużycia energii.

Technika

Układ zastosowany w nowych wzmacniaczach jest wynikiem licznych symulacji obliczeniowych, po których następują intensywne testy odsłuchowe. Firma zwraca uwagę na technikę Intelligent Output Drive (IOD), która optymalizuje wykorzystanie lokalnego sprzężenia zwrotnego w jej krytycznych miejscach i „umożliwia doskonale liniową pracę w każdych warunkach pracy”. Aby zapewnić odporność na prądy zwrotne generowane przez głośniki, opracowano specjalną konstrukcję, która wykorzystuje stopień sterujący push-pull klasy A wyposażony w 6 tranzystorów. Ma to skutkować „doskonałą dokładnością odtwarzania dźwięku”.

Wzmacniacze po raz pierwszy zaprezentowano na wystawie High End2022 w Monachium i dostępne są w sprzedaży już teraz.

www.B-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne