AVS#31 i Grzegorz Skubisz: „Czy można uzyskać brzmienie High-End za grosze? Co to jest GAT?” Część 2

Organizator  Audio Video Summit zaprasza na spotkanie  #31 już w najbliższy wtorek.

Wieczór ten jest częścią serii „Vintage Audio”, a gościem będzie – ponownie – GRZEGORZ SKUBISZ czyli GregAudio. Tytuł mówi chyba wszystko: „Czy można uzyskać brzmienie Hi-End za grosze? Co to jest GAT?”

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wejść o 20:00 na poniższy link i oglądać wywiadu na żywo na YouTube lub na FB – w tym czasie można zadawać pytania na czacie.

→ Najpierw REJESTRACJA: AUDIOVIDEOSUMMIT.pl

→ Potem WCHODZIMY: AUDIOVIDEOSUMMIT.pl

Kiedy? – wtorek, 14 lutego 2023o godz. 20:00

Będzie to druga część wywiadu-rzeki. Artur Reich oraz Janusz Tuchowski będą rozmawiać z Grzegorzem Skubiszem (vel. GregAudio) o jego drodze do obecnego brzmienia jego zestawów audio. Jak to się wszystko zaczęło, jak selekcjonował urządzenia do swoich prac, jak doszedł do swojego obecnego portfolio wspaniale brzmiących zestawów audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach organizatora czytamy:

Grzegorz jest moim Mentorem Audio. Dzięki niemu wszedłem jak się okazało na najlepszą (w moim przypadku) ścieżkę rozwoju hi-fi: od Radmora 5102 i TONSIL 40 z bierną membraną – do prawdziwego high-endu za naprawdę śmieszne pieniądze…
Śmiejesz się do rozpuku… Powiesz mi pewnie, że to niemożliwe. Że Artur jest idiotą i oszołomem. Możesz. Mów co chcesz. Ja po prostu przedstawię Ci Grzegorza oraz jego osiągnięcia ostatnich 15 lat.  Dopiero potem oceń czy jestem idiotą. Grzegorz opowie jak doszedł do swoich systemów oraz jak wypadają w porównaniu z tak zwanym hajendem.

TEMAT wieczoru:

Czy można uzyskać brzmienie Hi-End za grosze? Co to jest GAT?

Poza tym:

 • Czy kable mają wpływ na brzmienie?
 • Czy kable głośnikowe i interkonekty mogą być kierunkowe? Przecież to zwykły przewodnik?
 • Jak wytłumaczyć sceptykom, że wtyczka sieciowa włożona odwrotnie powoduje inne brzmienie stereo? …albo bezpiecznik włożony odwrotnie także brzmi inaczej…?
 • jak należy dobierać klocki do zestawu audio?
 • Co to jest GAT? Jak to zdefiniujesz? Procedura? Metoda?
 • Czy lampy są lekiem na ostro brzmiące tranzystory?
 • Czy należy lampizować CD? A może oversampling jest lekiem na całe zło?
 • Dlaczego większość klocków audio na rynku nie ma barwy, muzykalności i transparentności?
 • Czy spotkałeś współczesne urządzenia „budżetowe”, które są w stanie uzyskać dobre brzmienie?
 • Jaki jest Twój ulubiony setup audio i dlaczego?
 • Oraz na zakończenie – WARSZTATY DIY – co możesz w prosty sposób zrobić dzisiaj aby poprawić brzmienie swojego zestawu stereo? Dwa kluczowe ćwiczenia od Grzegorza! DIY 😉

Na drugą część wywiadu-rzeki zapraszają Artur Reich oraz Janusz Tuchowski, prowadzący AVS.

O swoim gościu organizator pisze:

Grzegorz Skubisz, znany bardziej jako GregAudio zajmuje się poszukiwaniem brzmienia marzeń od ponad 30 lat. Ma za sobą dosłownie tony sprzętu, który przeszedł przez jego ręce i uszy. Zestawia klocki audio typu vintage i buduje z nich kompletne systemy. Jego pasja zaowocowała niezwykłymi systemami i zaskakującymi odkryciami. To ścieżka pod prąd współczesnych trendów do źródeł najpiękniejszego brzmienia epoki high-fidelity.
Tego wieczoru postaramy się odkryć rąbek tajemnicy jego osiągnięć oraz jak się dochodzi do takich rezultatów. Skorzystaj z jego ciekawych doświadczeń, dowiedz się jak zestawić system audio marzeń. Będzie to wieczór na żywo – spora dawka kontrowersji, emocji, wiedzy, doświadczeń oraz mam nadzieję inspiracji. Warto skorzystać z tego live. Może to właśnie spotkanie nada nowy kierunek rozwoju Twojej audio-pasji?

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne