AVID HIFI Nexus i Altus. Ramiona gramofonowe

Brytyjski specjalista, firma Avid HiFi wprowadziła do sprzedaż dwa ramiona gramofonowe. Można by powiedzieć: nareszcie!

Po wielu latach prób i prototypowania, wielokrotnego pokazywania projektów na wystawach audio, firma Avid HiFi ma wreszcie dwa ramiona gramofonowe, zaprojektowane i wykonane samodzielnie. Jak czytamy w materiałach firmowych, firma „jest podekscytowana” wprowadzeniem na rynek dwóch nowych ramion „zaprojektowanych z myślą o wyjątkowej jakości dźwięku”. Dzięki nim Avid HiFi może teraz zaoferować kompletne rozwiązania dla gramofonów w wielu przedziałach cenowych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Flagowym ramieniem będzie model NEXUS. Wyposażony jest on w 9-calową, wykonaną na zamówienie, sztywną, tytanową rurkę ramienia, łożysko z częściami wyprodukowanymi „z dokładnością do mikronów” oraz firmowy mechanizm progresywnej kompensacji odchylenia oferujący liniowe przesunięcie, któremu można przeciwdziałać „zwiększające się siły dośrodkowe”.

ALTUS to będzie podstawowym ramieniem gramofonowym firmy. Także i ono wyposażone jest w 9-calową rurkę ramienia z tym że jest to grubościenna rura aluminiowa o „wysokim współczynniku tłumienia”. Dzieli ona z Nexusem mechanizm kompensacji łożyska i progresywnego odchylenia. Oba ramiona zostały zaprojektowane, wykonane i ręcznie zmontowane przez firmę AVID w jej fabryce w Huntingdon w Anglii.

Ceny:
  • NEXUS: 5250 euro
  • ALTUS: 1800 euro

 → www.AVIDHIFI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne