Auris Audio Nirvana IV oraz HA-2S. Wzmacniacze słuchawkowe z Serbii

Serbska firma Auris Audio wprowadza do sprzedaży dwa nowe wzmacniacze słuchawkowe, modele Nirvana IV oraz HA-2S.

Auris Audio zaproponowała pierwszą wersję wzmacniacza słuchawkowego Nirvana kilka lat temu. Teraz producent proponuje nam, czwartą jego wersję, jak również następcę modelu HA-2SE pod nazwą HA-2SF. Oba wzmacniacze to w pełni lampowe urządzenia, które – jak czytamy w materiałach prasowych – „oferują nie tylko znakomite brzmienie, ale i poziom wykonania godny najlepszych, hi-endowych konstrukcji”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Nirvana IV

Wzmacniacz ten oparty jest o pentody EL34 w topologii single-ended, bazując na rozwiązaniach swoich protoplastów takich, jak HA-2SE, czy Headonia. Producent mówi, że „Nirvana IV jest wzmacniaczem oferującym nie tylko wybitne brzmienie, ale też moc i kontrolę pozwalającą napędzić praktycznie każde słuchawki na rynku”. Dzięki specjalnej konstrukcji, Nirvana IV ma obsłużyć słuchawki o niezwykle szerokim zakresie impedancji – od 32 aż do 600 Ω.

W stopniu mocy zastosowano pentody EL34 wyprodukowane przez firmę JJ. W stopniu sterującym zaś mamy podwójną triodę ECC82. Transformatory wyjściowe Auris Audio produkuje we własnym zakresie tak, aby „osiągnąć najlepsze możliwe parametry”. Są one ręcznie nawijane i posiadają specjalnie zoptymalizowane rdzenie typu podwójne C. Zadbano także o elementy pasywne takie, jak rezystory, czy kondensatory – te ostatnie to produkty marek Mundorf, Rubycon, czy Wima. Aby zapewnić jak najlepszą separację od szumów i zakłóceń w najnowszej Nirvana IV zastosowano zewnętrzny zasilacz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacz wyposażono w podświetlane wskaźniki wysterowania i szybę chroniącą lampy. Mamy ponadto dwie pary wejść niezbalansowanych RCA oraz parę zbalansowanych XLR. A także jedno wyjście przedwzmacniacza z regulowanym poziomem. Sygnał wyślemy zarówno przez niezbalansowane wyjście słuchawkowe 6,35 mm (duży jack), jak i wyjście zbalansowane na gnieździe 4-pinowym.

» Auris Audio Nirvana IV dostępny jest w salonach sieci HiFiPRO/MP3Store, a jego cena wynosi 28 995 zł.

HA-2SF

Ten wzmacniacz to następna modelu HA-2SE. Ma on teraz wskaźniki wysterowania, ale też wejście i wyjście zbalansowane. Bazuje on na solidnej aluminiowej konstrukcji, która od dołu i góry jest zamknięta elementami z drewna. HA-2SF ma zarówno dwie pary gniazd wejściowych RCA, jak i parę zbalansowanych XLR. Ma też dwa gniazda słuchawkowe – niezbalansowane 6,35 mm oraz zbalansowane 4-pinowe XLR. Na tylnej ściance znajdziemy z kolei wyjście przedwzmacniacza o regulowanym poziomie na gniazdach RCA.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podobnie, jak w przypadku najnowszej Nirvana IV – także i w przypadku HA-2SF znajdziemy specjalnie zaprojektowany, zewnętrzny zasilacz z  przewymiarowany transformatorem. Jak mówi producent:

A to, w połączeniu ze staranną aplikacją lampowej technologii sprawia, że Auris Audio HA-2SF oferuje brzmienie nie tylko piękne, ale też transparentne. Mające kontrolę basu, dynamikę, jak i krystalicznie czyste wysokie tony. To wzmacniacz dla pasjonatów muzyki oczekujących najlepszej jakości pod każdym względem.

» Auris Audio HA-2SF dostępny jest w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 12 495 zł.

www.AURISAUDIO.rs

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne