AudioVideoSummit#22: WOJCIECH PACUŁA & MARCIN LEWANDOWSKI

W imieniu organizatora, AudioVideoSummit.pl. zapraszamy na wydarzenie live.

W najnowszym wydaniu AudioVideoSummit o płytach Master CD-R oraz SACD opowie WOJCIECH PACUŁA, a o wzmacniaczach lampowych MARCIN LEWANDOWSKI. Wojciech Pacuła: „Formaty audio, arcydzieła fonografii na SACD & CD-R” | Marcin Lewandowski: „Lampa – kiedy? Jak? Jaka? Przegląd oraz poradnik wyboru topologii dla audiofila”

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kiedy? – Wtorek, 14 czerwca o godz. 17:00

˻ 1 ˺ 17:00

Wojtek Pacuła (highfidelity.pl) zaprezentuje dalszy ciąg wykładu na temat fizycznych, namacalnych formatów audio. Wyciągnie ze swojego prywatnego skarbca unikalne albumy – arcydzieła fonografii.

Wojciech Pacuła, redaktor naczelny magazynu „High Fidelity”, ma za sobą kilkanaście tysięcy odsłuchów, recenzji sprzętu audio oraz prywatną kolekcję ponad 10 tys. albumów na nośnikach fizycznych. Podzieli się z nami swoimi skarbami fonografii – unikalnymi nagraniami – obiekt pożądania każdego melomana i audiofila. Dowiesz się jaki jest jego zdaniem jest NAJLEPSZY obecnie fizyczny format audio/nośnik – do dystrybucji i odtwarzania muzyki… Dowiesz się także dlaczego tak uważa. Autorska prezentacja jednego z najbardziej znanych w Polsce recenzentów sprzętu audio i melomanów.

˻ 2 ˺ 18:00

Marcin Lewandowski

Lampa – Kiedy? Jak? Jaka? – Budowa, topologia, oraz zasada działania wzmacniaczy lampowych.

  1. Jak działa lampa elektronowa?
  2. Dlaczego brzmienie wzmacniaczy lampowych jest takie specyficzne?
  3. Czy każde kolumny mogą grać z wzmacniaczem lampowym?
  4. Jak dobrać dla siebie topologię wzmacniacza lampowego i wg jakich kryteriów?
  5. Czy należy obawiać się połączenia tranzystorów i lamp w jednym układzie?

Marcin Lewandowski, z wykształcenia elektronik, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo konstruktor elektroniki wszelakiej. Po pracy zostawia świat IoT i analizuje, testuje oraz projektuje konstrukcje audio. Przez kilkanaście lat pasji do elektroniki udało mu się rozłożyć na atomy schemat niejednej legendarnej konstrukcji tylko po to, aby wykonać ją według własnego pomysłu. W tygodniu uwielbia odkrywać nowe gatunki muzyczne na platformach streamingowych a w weekendy kolejny raz posłuchać ulubionych wykonawców z czarnej płyty.

Skorzystaj z jego wiedzy i przystępnie wyjaśnionego podziału/topologii wzmacniaczy lampowych.

Będzie to wieczór LIVE – praktyczna dawka wiedzy, doświadczeń oraz mam nadzieję inspiracji. Warto skorzystać i być na żywo. Może to właśnie spotkanie nada nowy kierunek rozwoju Twojej audio-pasji?

REJESTRACJA

Zapraszamy do rejestracji – otrzymają państwo powiadomienie mailowe o linku do spotkania oraz innych wydarzeniach i filmach na kanale YT:

AUDIOVIDEOSUMMIT.pl/avsstart-2

Zapraszam serdecznie! Artur Reich | AudioVideoSummit.pl

tekst mat. prasowe

grafika  mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne