Audiovector QR 7 – premiera kolumn

W czasie wystawy High End 2022 w Monachium zaprezentowano największy głośnik serii QR firmy Audiovector, model QR 7.

Jak czytamy w materiałach prasowych, chociaż QR 7 „ma ogromny, wypełniający pomieszczenie dźwięk, jest również niezwykle wyrafinowanym głośnikiem, który został opracowany, skonstruowany i ręcznie wykonany w naszej siedzibie w Danii. Ma dynamiczne zdolności muzyczne i wykorzystuje najnowsze technologie głośnikowe, aby zapewnić fantastyczną jakość dźwięku”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jest to w trójdrożny system wyposażony w dwa duże 8-calowe przetworniki niskotonowe Pure Piston z warstwowymi membranami, 6-calowy głośnik średniotonowy oraz przetwornik wysokotonowy Air Motion Transformer. W QR 7 znajdziemy również nowo opracowaną zwrotnicę. Dzięki łatwemu obciążeniu impedancyjnemu i wysokiej skuteczności 90,5 dB jest łatwy do napędzania. Producent mówi, że „idealnie pasuje zarówno do wzmacniaczy tranzystorowych, jak i lampowych”.

Jedną z wyróżniających cech Audiovectora jest to, że zamiast wybierać „gotowe” jednostki napędowe, opracowuje przetworniki we własnym zakresie, a następnie prosi najlepszych dostawców o ich zbudowanie. Połączenie technologii cewki drgającej o niskiej histerezie, dużych potężnych magnesów, sztywnych koszy tłumiących turbulencje i membran warstwowych wykonanych z dwóch warstw aluminium ma dać „bogatszy, wyraźniejszy i bardziej żywy dźwięk”.

Obudowa QR 7 jest usztywniona i wykonana z twardej płyty o wysokiej gęstości (HDF). Płyty czołowe głośnika wysokotonowego są wykonane z jednego kawałka aluminium klasy lotniczej. Są one precyzyjnie obrabiane, piaskowane, szczotkowane, a następnie anodowane w pięknym kolorze wolframowo-tytanowo-szarym. Pokryta różowym złotem siatka dyspersyjna działa jak filtr S-Stop i poprawia integrację przetworników.

AUDIOVECTOR.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne