AudioSolutions Overture O306F. Kolumny wolnostojące

Litewska firma AudioSolutions wprowadza na rynek największy model serii Overture — Overture O306F.

Prezes firmy Gediminas Gaidelis mówi o nim:

Model O306F  jest ważnym dodatkiem do portfolio AudioSolutions, ponieważ wcześniej nie mieliśmy tak dużego głośnika w serii Overture (a mamy je w serii Figaro – to model Figaro L). Tak więc klienci, którzy chcieliby wydać mniej na dużą kolumnę, albo chcą mieć większe głośniki niż O305F (odpowiednik wielkości Figaro M) w dużych pokojach, mają problem – albo muszą wydać znacznie więcej na Figaro L przechodząc z serii Overture w górę, albo muszą zadowolić się mniejszymi głośnikami. Żadna z tych opcji nie jest dobra, więc zdecydowaliśmy się zaprojektować największy głośnik w naszej ofercie, model O306F, który pod względem rozmiarów obudowy i wielkości przetworników jest odpowiednikiem Figaro L.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowe kolumny mierzą 1150 mm x 301 mm (525 mm z nóżkami) x 507 mm. Ich skuteczność wynosi 91,5 dB przy 2,83 V (1 m), nominalna moc wyjściowa to 250 W rms, a maksymalna 500 W (impedancja: nominalna wynosi 4 Ω). Do budowy wykorzystano cztery przetworniki: 2,5-centymetrowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, 15,2-centymetrowy papierowy z membraną ER oraz dwa 23-centymetrowe papierowe przetworniki niskotonowe ER. Pasmo przenoszenia (w pomieszczeniu) wynosi 29-26000 Hz,  punkty podziału zwrotnicy 500 i 3000 Hz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obudowa Overture O306F jest skonstruowana w ten sam sposób, przy użyciu tych samych technologie – w tym koncept „Cabinet-in-a-Cabinet” – co wszystkie inne modele Overture i ważą aż 70 kg sztuka. Jak mówią materiały prasowe, to „prawdopodobnie najcięższy głośnik w tym przedziale cenowym”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wraz z dodaniem nowego modelu wprowadziliśmy do oferty nowe kolory, z których jeden zamienia stary kolor – dąb na zebrano. Kolejne cztery kolory to oferta limitowana i będą oferowane tylko do 1 września w 40 parach każdego modelu i wykończenia. Cztery limitowane kolory to Bianco (białe drewno), White Mahogany (połączenie białego frontu i mahoniowych boków), Black Mahogany (połączenie czarnego frontu i mahoniowych boków) oraz Matured Oak, jeden z klasyków AudioSolution, który po raz pierwszy pojawił się w głośnikach serii Overture mk2.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Ceny

Podstawowa cena Overture O306F to 5500-6100 euro za parę w zależności od regionu. Wykończenia z kolekcji Wood dodają 10% do ceny podstawowej, a opcje limitowanych serii zwiększą ją o 20%.

www.AUDIOSOLUTIONS.lt

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne