Audiolab 9000CDT & 9000A. Transport CD & wzmacniacz zintegrowany

Brytyjska firma Audiolab wprowadza do sprzedaży parę: transport Compact Disc 9000CDT oraz wzmacniacz zintegrowany 9000A, wyposażony w DAC.

Audiolab jest jedną z bardziej znanych audiofilskich firm. Wprowadzony do sprzedaży w 1982 roku wzmacniacz zintegrowany 8000A stał się klasycznym modelem „budżetowych”,  zintegrowanych wzmacniaczy Hi-Fi tamtych czasów. Jak czytamy w materiałach prasowych, „ta reputacja pozostała przez kolejne generacje produktów. Wyróżniające się wybitne modele: 6000A i 8300A, które w swoich przedziałach cenowych w ostatnich latach niezmiennie zachwycają melomanów”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

            40 lat po premierze 8000A firma zaprezentowała kolejną generację urządzeń. Wzmacniacz 9000A jest pierwszym komponentem nowej flagowej serii 9000. Jest to również najlepszy, zintegrowany wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzył Audiolab, jak twierdzi sam producent. Zaprezentowana integra wprowadza kilka nowych rozwiązań technicznych oraz odświeżone wzornictwo, a idealnym towarzyszem dla nowego flagowca ma być transport CD 9000CDT.

            9000CDT bazuje na modelu 6000CDT i zaprojektowany został tak, aby „w pełni wykorzystać każdą wciąż cenioną kolekcję płyt CD”. Wyposażony został w nowy mechanizm, z „wysoce precyzyjnym systemem optycznym i tacką ładującą o niskim współczynniku tarcia”. Z kolei 9000A opiera się na bardzo udanym 6000A, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku i pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się brytyjskich wzmacniaczy zintegrowanych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do nadania określenia urządzenia typu „All-in-One” (wszystko w jednym) 9000A, brakuje tylko obsługi funkcji sieciowych. Jest za to cała reszta: źródła cyfrowe i analogowe, bezprzewodowa łączność dla urządzeń przenośnych, stopień gramofonowy do odtwarzania winyli i wzmocnienie dla słuchawek, a także kolumn. Jak twierdzi producent dodanie do wzmacniacza strumieniowania odpowiedniej jakości oznaczałoby pogorszenie jakości w innych obszarach. Rozwiązaniem tego problemu ma być streamer z serii 9000, który powinien pojawić się na rynku na początku 2023 roku.

Wzmacniacz oferuje moc 100 W na kanał przy ośmiu omach (dwukrotnie wyższą, niż w modelu 6000A) , a jego końcówka mocy jest konstrukcją dual-mono z całkowicie oddzielnymi zasilaczami dla lewego i prawego kanału.

Wejście USB 9000A przyjmują sygnał PCM do 32 bitów, 768 kHz oraz DSD do 22,5 MHz (DSD512). Obsługiwane są wszystkie znaczące formaty dźwięku hi-res i bezstratnego, w tym FLAC, ALAC, AIFF i WAV, a także formaty stratne. Najnowszy wzmacniacz zapewnia pełne dekodowanie MQA, technologii strumieniowania hi-res. Dostępne są również cztery wejścia analogowe na poziomie liniowym – trzy stereofoniczne RCA i jedno stereofoniczne XLR dla połączeń zbalansowanych – oraz wejście gramofonowe MM. Dla przesyłu bezprzewodowego mamy Bluetooth 5.0 obsługujący m.in. aptX HD i LDAC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Partnerem dla 9000A ma być transport CD 9000CDT, o którym producent mówi: „CD dla purystów.

Obudowa 9000CDT ma solidną aluminiową podstawę, która ma zapobiegać wibracjom, generowanym zarówno z zewnątrz, jak i przez silnik mechanizmu o dużej prędkości obrotowej. Oprócz możliwości odtwarzania płyt CD, 9000CDT posiada wejście USB typu A, umożliwiające odtwarzanie z urządzeń pamięci masowej USB. Aluminiowa obudowa odtwarzacza 9000CDT charakteryzuje się takim samym wyrazistym wzornictwem, jak w przypadku modelu 9000A, a także dopasowanym, kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala oraz obrotowym przełącznikiem funkcji.

Cena:
  • 9000A – 9999
  • 9000CDT – 5499

www.AUDIOLABPOLSKA.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne