Audiolab 7000. Najnowsza seria już na rynku

Firma Q21, polski dystrybutor marki Audiolab, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii 7000.

Audiolab to brytyjska firma założona w 1983 roku. W jej ofercie znajdziemy amplitunery, odtwarzacze CD i odtwarzacze plików. Jak zytamy w materiałach prasowych, firma ta „stawia na niezawodność i prostotę, co jest odzwierciedleniem filozofii »mniej znaczy więcej«. Audiolab jest znany z niezrównanej jakości dźwięku i innowacyjnych rozwiązań, które docenili użytkownicy na całym świecie”. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowa seria wypełnia lukę pomiędzy seriami 6000 (test → TUTAJ) i 9000 (test → TUTAJ). Jak informuje producent, 7000 ma przybliżać „cechy premium w kategorii cenowej, która jest przystępna dla wielu użytkowników”.

Seria 7000 przypomina budową serię 6000A, a jednocześnie jest mniejsza niż flagowe modele 9000. Producent deklaruje, że nie musimy obawiać się o znaczny przeskok wizualny. W najnowszej serii znajdziemy trzy modele: 7000A, czyli wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, 7000N Play, który jest odtwarzaczem plików, oraz najnowszy transport CD, czyli 7000CDT.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacz 7000A bazuje na układzie pracującym w klasie AB o dyskretnej konstrukcji i mocy 70 W na kanał, przy obciążeniu 8 Ω. Zastosowano w nim nowy układ o topologii CFB, który ma zapewnić „doskonałą liniowość i stabilność termiczną, ponieważ prąd bierny jest niezależny od temperatury tranzystorów wyjściowych”. I dalej:

Niezależnie od źródła wejściowego — analogowego, cyfrowego, bezprzewodowego lub telewizyjnego – 7000A został wykonany z takim samym poziomem szczegółów, jakie można oczekiwać od Audiolaba, wszystko z najnowszą technologią, aby być w pełni przygotowanym do pokrycia wielu źródeł, jednocześnie utrzymując cenę, która utrzymuje markę Audiolab na czele jakości dźwięku domowego.

Wzmacniacz oferuje wejścia analogowe i cyfrowe, podczas gdy odbiornik Bluetooth aptX pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Fajnym dodatkiem jest też gniazdo HDMI Audio Return Channel (ARC) do pracy z telewizorami. Przetwornik D/A oparty jest na kości ESS ES9038Q2M.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

7000N Play został wyposażony w technologię DTS Play-Fi. Można więc przesyłać sygnał z dowolnego urządzenia, telefonów, tabletów, komputerów, czy dysków sieciowych. Producent zapewnia dostęp do Spotify, Tidala, HD Tracks, Deezera, Amazon Music, Napstera, KKBox, Siurius XM i jeszcze więcej. Aby zadowolić użytkowników Apple, najnowsza generacja Audiolab 7000N obsługuje AirPlay2 oraz Apple Music.

Wyposażony w nowy ekran IPS o rozmiarze 2,8” Audiolab 7000N Play jest w stanie zaprezentować nam informacje takie jak serwis strumieniowy, ustawienia systemu, format, folder, informacje o utworze i więcej. Dla fanów wskaźników jest opcja ustawienia mierników VU, który dostępny jest w formie analogowej i cyfrowej. Jest to najbardziej satysfakcjonująca opcja dla graficznej prezentacji muzyki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Transport CD (na zjęciu powyżej), czyli model 7000CDT, wyposażono w wysokiej jakości napęd i elektroniczny bufor danych. Pozwala zmniejszać to ilość błędów przy odczytywaniu płyt, co pozwala na powrót do porysowanych płyt. Wyjście koaksjalne jest zasilane z oddzielnego sterownika liniowego, co zapewnia lepszą jakość sygnału, który trafia do zewnętrznego DAC-a. Napęd został zamontowany oddzielnie, oddzielony elektromagnetycznie oraz z dedykowanym źródłem zasilania.

Dodajmy, że test wzmacniacza i odtwarzacza plików – już w marcowym wydaniu „High Fidelity”.

www.AUDIOLABPOLSKA.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne