Audioengine HD5 ⸜ aktywne głośniki Bluetooth

Założona w 2005 roku amerykańska firma Audioengine proponuje nowe kolumny.

Model HD5 jest konstrukcją aktywną z odbiornikiem Bluetooth. Producent mówi o nim „domowy system muzyczny”, który „łączy świetne brzmienie z uniwersalnością oraz znakomitą jakością wykonania”. Jak czytamy w materiale polskiego przedstawiciela, firmy MIP:

 
Składa się on z dwóch głośników posiadających wbudowaną obsługę transmisji w standardzie Bluetooth 5.2 oraz wyposażonych w nowoczesny, 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I dalej:

To oczywiście nie wszystko, bo w Audioengine HD5 zastosowano także wysokiej klasy wzmacniacze pracujące w klasie AB oraz zaawansowane technologicznie przetworniki. Wszystko to składa się na świetny zestaw, który z powodzeniem połączy dobre brzmienie z wygodą codziennego użytkowania.

Dzięki łączu Bluetooth do Audioengine HD5 można przesyłać dźwięk bezprzewodowo z urządzeń takich, jak telefon, tablet, czy komputer. Wykorzystany w tym przypadku kodek apt-X HD oferuje skompresowany przesył, ale sygnału hi-res, dzięki czemu:

Zapewni nam to połączenie uniwersalności oraz wygody wynikającej z łączności bezprzewodowej ze znakomitą jakością audio, którą są w stanie zaoferować nowe kodeki do strumieniowego przesyłania muzyki.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent wskazuje również na to, że system napędzają pracujące w klasie AB końcówki mocy, które zasilają oba głośniki. Podkreśla się również, że w przeciwieństwie do wszechobecnych wzmacniaczy w „cyfrowej” klasie D, „amerykański producent zdecydował się tutaj na w pełni analogowe rozwiązanie, które jest droższe w implementacji”

Sekcja wzmacniająca w Audioengine HD5 współpracuje z wbudowanym nowoczesnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, dzięki czemu można je podłączyć kablem optycznym do odbiornika TV. Ponadto, oprócz wejścia optycznego TosLink, mamy też dwa wejścia analogowe. Jedno zrealizowano na gniazdach RCA, drugie zaś to wejście mini-jack 3,5 mm. Dodatkowo mamy też wyjście analogowe, gdybyśmy chcieli podłączyć subwoofer.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HD5 wyposażono w dwa przetworniki: 5-calowy nisko-średniotonowy z membraną z włókna aramidowego, natomiast tekstylna kopułka wysokotonowa posiada specjalny falowód dookoła niej. To ostatnie rozwiązanie ma sprawić, że HD5 mają „doskonałe charakterystyki kierunkowe, które dadzą lepsze odwzorowanie muzycznej panoramy”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Zestaw muzyczny Audioengine HD5 dostępny jest już w sprzedaży, a jego cena wynosi 2999 zł.

AUDIOENGINEEU.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne