Audio Video Show 2022. Już za niecały miesiąc!

Jak już pisaliśmy, po dwóch latach nieobecności warszawska wystawa Audio Video Show powraca.

W dniach 28-30 października Audio Video Show 2022 ponownie zagości na PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Na odwiedzających czeka: 170 sal prezentacyjnych, 600 marek, ponad 150 wystawców – to wszystko w ciągu trzech dni.

Do startu 24. edycji Audio Video Show – drugiej co do wielkości w wystawy sprzętu audio i wideo oraz kina domowego w Europie – został niecały miesiąc. Jak informuje organizator, 150 wystawców już czyni przygotowania do montażu 600 marek w lożach PGE Narodowego i apartamentach hoteli Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunikacie prasowym czytamy:

 
Audio Video Show od lat szczyci się tym, że odwiedzający mogą nie tylko obejrzeć najnowsze urządzenia audio i video: słuchawki, telewizory, projektory, głośniki, urządzenia i systemy audio od 100 zł do 5 milionów złotych, ale osobiście zapoznać się z ich możliwościami.
Na Audio Video Show słucha się i ogląda bez presji czasu, porównuje możliwości urządzeń ze wszystkich pułapów cenowych, poznaje najdroższy sprzęt na świecie, często sprowadzony do Polski tylko na tę okazję albo przegląda setki czarnych płyt na największej giełdzie winyli w kraju i przy okazji kupuje „białe kruki.” To czas na delektowanie się dźwiękiem w warunkach zbliżonych do domowych, miejsce rozmów o muzyce i obrazie w najwyżej jakości, wymianę poglądów na seminariach i prelekcjach.

Wystawa wraca w pełnej skali – z kompletem wystawców polskich i zagranicznych. Jak mówi Adam Mokrzycki, organizator imprezy, już na te chwilę wynajęte zostało 170 sal.

Podobnie jak w 2019, zostanie wydzielona strefa słuchawkowa, w tym roku – jak dodaje – będzie „rekordowo duża”. Ma to być swego rodzaju „wystawa w wystawie”. W jednym miejscu będzie można przetestować słuchawki ponad 50 producentów, od prostych za 200 złotych do modeli za 100 000 złotych. Oprócz tego znajdziemy w niej wszelkie rodzaju przetworniki D/A, wzmacniacze słuchawkowe i inne akcesoria.

Atrakcje wystawy

Jak informuje organizator, największą atrakcją tegorocznego AVS ma być polska premiera, kosztujących ponad 2 mln złotych, kolumn Wilson Audio Chronosonic XVX.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Należy wspomnieć również o kompletnym, topowym systemie firmy Gryphon Audio Designs w skład którego wejdą najnowsze wzmacniacze mocy Gryphon Apex oraz przedwzmacniacz Gryphon Commander. System zagra w Studio TV2 na Stadionie Narodowym, czyli dokładnie tam, gdzie podczas ostatniej edycji można było posłuchać kolumn Gryphon Kodo. Jak mówi organizator, „bez cienia przesady można powiedzieć, że są to najlepiej przygotowane akustycznie sale na świecie (w warunkach wystawowych)”.

Tuz obok, bo w sali Studio TV1, będziemy mogli posłuchać topowych kolumn Focal – Grande Utopia EM Evo. Kolumny zagrają z kolejną atrakcją, jaką jest wzmacniacz NAIM Statement.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród high-endowych nowości na PGA Narodowym na szczególną uwagę zasługuje premiera jubileuszowych monofonicznych wzmacniaczy w klasie A – Mark Levinson No. 50, które wyprodukowano z okazji 50-lecia marki w ekskluzywnej, limitowanej ilości 100 par na całym świecie. Jedna z tych par zagra wraz z kolumnami JBL Everest DD67000 w sali sky box 108. Jak mówi producent, wzmacniacze te są w stanie wysterować „praktycznie każdy system głośników, niezależnie od ich ceny”. Być może najbardziej przykuwającym uwagę w ML-50 jest przezroczysta, szklana pokrywa górna, która ukazuje wewnętrzne piękno obwodów elektrycznych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak co roku nie zabraknie też seminarów muzycznych i wspólnego słuchania albumów z najbardziej znanymi dziennikarzami muzycznymi, takimi jak Tomasz Raczek, Piotr Metz, Hirek Wrona, Marek Sierocki czy Marek Niedźwiedzki oraz wielu gwiazd muzyki. Jak widać, atrakcji będzie mnóstwo i nie sposób napisać nawet o 1/10 z nich. Więcej informacji na temat tegorocznych atrakcji znajdą państwo na stronie organizatora (link poniżej).

„High Fidelity” na AVS 2022

Jak co roku, tak i tym razem chcielibyśmy państwa zaprosić na spotkanie z WOJCIECHEM PACUŁĄ, redaktorem naczelnym „High Fidelity”. W tym roku poprowadzi on dwa spotkania i wręczy dwie nagrody. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w piątek, w Hotelu Golden Tulip. Spotkanie poprowadzi wraz z redaktorem naczelnym magazynu HIFISTATEMENT.net, DIRKIEM SOMMEREM, oraz MICHAELEM VORBAU, dyrektorem działu „Tape” AAA (Analogue Audio Association), niemieckiej organizacji skupiającej firmy związane z analogową reprodukcją dźwięku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Warsztaty skupią się na porównaniach taśmy analogowej z płytami LP oraz plikami DSD. Taśmy zostały nagrane i zmasterowane przez Dirka Sommera.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Hotel Radisson Blu Sobieski w sali zajmowanej przez firmę Pylon Audio. Będzie ono okazją do posłuchania nowych kolumn Jade 20 w wersji HIGH FIDELITY, przygotowaną specjalnie z okazji 18. rocznicy powstania pisma; recenzja wersji podstawowej → TUTAJ. Spotkanie to ma być początkiem „Tour” po Polsce, w czasie którego odwiedzimy kilka miast i na całkowicie polskim systemie (Pylon + Fezz Audio + Muarach) posłuchamy płyt LP nagranych w różnych cyfrowych technikach – Denon PCM, DASH, ProDigi, ADAT, RADAR, DAT i DAW  (PCM i DSD).

W piątek zostanie wręczona również międzynarodowa nagroda STATEMENT in High Fidelity, przyznawana przez redakcje HIFISTATEMENT.net oraz „High Fidelity”. W tym roku otrzymały ją: kolumny Raidho X1t oraz system okablowania Crystal Cable Art Series da Vinci.

Dodajmy, że na AVS 2022 rozdawany będzie drukowany test wzmacniacza Bladelius ASK.

Zapraszamy!
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

INFORMACJE OGÓLNE O WYSTAWIE

Kiedy
  • Piątek, 28 października 2022 ⸜ 12:00 – 20:00
  • Sobota, 29 października 2022 ⸜ 10:00 – 20:00
  • Niedziela, 30 października 2022 ⸜ 10:00 – 18:00
Gdzie
  • PGE Narodowy ⸜ Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
  • Hotel Radisson Blu Sobieski ⸜ Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
  • Hotel Golden Tulip ⸜ ul. Towarowa 2, Warszawa

TYLKO AUDIO:  Hotel Radisson Blu Sobieski oraz Hotel Golden Tulip

AUDIO + KINO DOMOWE + SŁUCHAWKI: PGE Narodowy

Bilety

Bilety, jak rok temu, można kupić online na stronie organizatora, aby nie stać w kolejkach. Specjalna aplikacja targowa na smartfony dostępna będzie w sklepach Google i Apple App Store.

www.AVSHOW.pl

«●»

Poprzednie

Następne