Astell&Kern KANN MAX. Przenośny odtwarzacz plików

Astell&Kern, firma specjalizująca się w produkcji przenośnych urządzeń audio, przedstawiła przenośny cyfrowy odtwarzacz audio (DAP) KANN MAX.

Jest to już czwarty model serii KANN, w którym zastosowano mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy (15 Vrms) niż w jego poprzedniku, KANN ALPHA. Co więcej, urzadzenie jest bardziej kompaktowej i lżejsze.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Najważniejsze cechy
  • 4-stopniowy poziom wzmocnienia z maksymalnym napięciem wyjściowym 15 Vrms,
  • przetwornik cyfrowo – analogowy ESS ES9038Q2M Quad-DAC,
  • technika TERATON ALPHA Sound Solution od A&K,
  • odtwarzanie cyfrowych plików audio o wysokiej rozdzielczości do 32-bitów, 768 kHz/natywnego DSD512,
  • Bluetooth 5.0 i 24-bitowy kodek (aptX™ HD, LDAC),
  • Funkcja Replay Gain równomiernie dostosowuje głośność odtwarzania ze źródeł dźwięku do 24-bitów/192 kHz.
Technika

Wraz ze wzrostem mocy wyjściowej rośnie również poziom szumów, który niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku. Dzięki nowej konstrukcji układu scalonego, Astell&Kern – jak czytamy w materiałach prasowych – jest w stanie osiągnąć niski poziom szumów, jednocześnie osiągając nowe ustawienie wyjściowe „Super” 15 Vrms.

Aby to osiągnąć, zastosowano analogowy regulator głośności. Układ scalony zasilacza dla każdej sekcji audio (podzielony na przetwornik cyfrowo-analogowy, głośność i wzmacniacz) jest oddzielnie konfigurowany, dzięki czemu zmniejszony zostaje szum zakłóceń spowodowanych przez zasilacz DC-DC. Jak informuje producnet, zminimalizowany zostają również podobne zniekształcenia we wzmacniaczu operacyjnym. Wreszcie, dzieląc płytkę drukowaną (PCB) o tym samym rozmiarze, co większy KANN ALPHA na 12 warstw, uzyskuje się mniejszy fizyczny rozmiar KANN MAX.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

KANN MAX to pierwszy odtwarzacz z serii KANN wyposażony w cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9038Q2M. KANN MAX odtwarza pliki do 32-bitów, 768 kHz PCM i natywnie DSD512. Oferuje wyjścia słuchawkowe 2,5 mm, 3,5 mm i zbalansowane 4,4 mm (Pentaconn).

TERATON ALPHA Sound Solution jest rozwiązaniem własnym firmy Astell&Kern. Ma ono eliminować szumy pochodzące od zasilania i zapewnić jak najmniejsze zużycie energii, jak i odpowiednie wzmocnienie. Mimo mniejszych rozmiarów, wszystkie komponenty związane z zasilaniem, jak i sam układy zasilania zostały opracowane tak, aby zapewnić 13 godzin ciągłego odtwarzania. KANN MAX posiada 64 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć do 1 TB za pomocą karty micro SD.

Cena i dostępność

Cena Astell&Kern KANN MAX wynosi 6999 zł. Do odtwarzacza można dokupić również etui w trzech różnych kolorach: czarnym, niebieskim i beżowym, w cenie 599 zł. Astell&Kern KANN MAX właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce i można go zakupić w wybranych sklepach audio oraz przetestować w HiFiPRO i MP3store.

www.ASTELLNKERN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne