Astell&Kern AK HC2. Mobilny USB DAC ze wzmacniaczem

Astell&Kern, koreańska firma specjalizująca się w przenośnych urządzeniach audio, przedstawia USB DAC – AK HC2 Dual DAC.

Producent o nim pisze, że jest to: „bezkompromisowy i ultrakompaktowy sposób przekształcania dźwięku smartfona i tabletu z systemem iOSAndroid oraz laptopów z systemem Windows lub Apple”.

Najważniejsze cechy:
  • zbalansowane wyjście 4,4 mm,
  • napięcie wyjściowe 4 Vrms,
  • podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy CS43198,
  • podwójnie ekranowany kabel,
  • kompatybilny z urządzeniami iOS i Android,
  • opcjonalna aplikacja na Androida umożliwiająca szczegółową regulację głośności.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pomimo niewielkich wymiarów, 17 mm x 50 mm x 10 mm, podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AK HC2 USB-C oferuje zbalansowane wyjście słuchawkowe 4,4 mm. SYstem kontroli poboru prądu o nazwie Ultra-fine pozwoliła firmie Astell&Kern zintegrować obwody, komponenty i zarządzanie energią w wyjątkowo przenośnym urządzeniu.

Sercem AK HC2 Dual DAC są dwa przetworniki Cirrus Logic CS43198 Master HiFi, w które są wyposażone są odtwarzacze audio A&norma firmy Astell&Kern obsługujące sygnał w wysokiej rozdzielczości do natywnych 32-bit/384 kHz i DSD256 . Podwójne przetworniki cyfrowo-analogowe są sparowane z wysokiej jakości wzmacniaczem analogowym, wystarczająco mocnym. Kondensatory wykonane na zamówienie optymalizują obwód audio, tłumiąc wahania mocy i optymalizując wydajność wyjściową, jednocześnie minimalizując zużycie energii podłączonego urządzenia. AK HC2 ma certyfikat Tested by Roon.

Dostępność i cena

Astell&Kern AK HC2 (PEE52) można kupić w wybranych sklepach ze sprzętem audio oraz dostępne są do odsłuchu w sklepach mp3store oraz HiFiPRO. Cena AK HC2 (PEE52) wynosi  900 zł.

www.ASTELLNKERN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne