ARCAM wprowadził do sprzedaży cztery nowe urządzenia AV

ARCAM wprowadził do sprzedaży cztery nowe urządzenia AV. Producent z Cambridge pokazał trzy nowe amplitunery AV oraz high-endowy procesor dźwięku surround.

Są to modele AVR11, AVR21, AVR31 i AV41. jak czytamy w materiałach prasowych, jest to „premiera najbardziej wszechstronnie wyposażonych urządzeń AV w historii firmy”. I dalej: „umożliwią one użytkownikom w pełni skorzystać z najnowszych technologii audiowizualnych, jednocześnie rozkoszując się porywającą muzykalnością, z której słyną projekty firmy ARCAM”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie nowe modele obsługują sygnał wizyjny 8K/60 fps, a także dekodują ścieżki audio AURO-3D; Dolby Atmos; Dolby Vision; DTS:X, oferują również wejścia HDMI 2.1 z HDCP2.3 i HDR10+. Cała czwórka obsługuje również Apple Airplay2; Bluetooth z aptX HD; Google Chromecast; MQA; Spotify Connect; Roon; i TIDAL Connect. Jeśli chodzi o konwersję cyfrowo-analogową, zespół projektantów ARCAM wyposażył każdą z maszyn w dwa przetworniki cyfrowo-analogowe ESS9026PRO wraz z referencyjnymi regulatorami napięcia firmy ESS. Jak mówi producent, „te urządzenia są równie profesjonalne jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku, jak i obrazu”.

Prawdą jest to, co pisze producent, a mianowicie, że nawet jeśli dane urządzenie oferuje wszystkie najnowsze systemy przesyłania obrazu i dźwięku, to i tak największy wpływ na jakość dźwięku systemu zawsze będzie miało pomieszczenie. Aby rozwiązać ten dylemat, wraz z urządzeniami Arcam otrzymujemy mikrofon do kalibracji pomieszczenia oraz system Dirac Live, oprogramowanie do korekcji pomieszczenia. System można dopasować do własnych preferencji. Arcam wyposażył swoje maszyny także w Dirac Live Bass Control. Bazujący na Dirac Live, Dirac Live Bass Management automatycznie optymalizuje ustawienia niskich częstotliwości we wszystkich głośnikach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Tył amplitunetra AVR11

Nowe modele

Arcam AVR11 i AVR21 to siedmiokanałowe amplitunery AV ze wzmacniaczami pracującymi w klasie AB o mocy 7 x 85 W (wysterowane wszystkie kanały) i 7 x 110 W (wysterowane wszystkie kanały). AVR11 oferuje natywną obsługę 12 kanałów, a jego starszy brat dodaje kolejne cztery kanały. AVR21 oferuje również wyjście HDMI, otwierając się w ten sposób na drugą strefę.

Zespół projektowy Arcama wyposażył AVR31 w siedem kanałów wzmacniaczy pracujących w klasie G.

Co to jest klasa G? W klasie G stosuje się wiele zasilaczy, podobnie jak w silniku samochodu hybrydowego, a nie tylko jedno źródło zasilania. Załóżmy, że mamy do czynienia z dynamicznym sygnałem, który wykracza poza możliwości pierwszego zasilacza. W takim przypadku stopniowo doprowadzane jest do pełnej mocy znamionowej zasilanie wtórne, w zależności od potrzeb.

Arcam AV41 to procesor AV oferujący zbalansowane wyjścia XLR dla wszystkich 16 kanałów. Producent rekomenduje wykorzystanie go ze swoimi wzmacniaczami mocy, modelami PA720, PA240 i PA410.

„Jakość audio i wideo nowej serii AVR jest po prostu spektakularna” — powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. planowania produktu i strategii w HARMAN Luxury Audio. „Połącz ją z najlepszym w swojej klasie zestawem funkcji, w tym w pełni nieskompresowanym przetwarzaniem wideo 8K HDMI i najnowszym immersyjnym dekodowaniem dźwięku, a otrzymasz wyjątkowe produkty, które nie mają sobie równych na rynku”.

www.ARCAM.co.uk

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
galeria

Poprzednie

Następne