Ancient Audio Vintage Oslo II. Nowe kolumny aktywne krakowskiego producenta

Krakowska firma Ancient Audio zaprezentowała nowe kolumny aktywne Vintage Oslo II.

Jest to nowa wersja, zaprezentowanych 10 lat temu kolumn Studio Oslo. Kolumny się spodobały, a słuchający ich „rycerze” Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego uznali, że „dobre granie powinno mieć lepszą oprawę graficzną i lepszą funkcjonalność”. Drobne zmiany stworzyły w sumie całkiem nowy produkt.

Druga edycja wyposażona jest w większy głośnik i mocniejszy wzmacniacz 2 x 35 W, pracujący w klasie D. Jak czytamy w materiałach prasowych, „większa obudowa przełożyła się na lepszą dynamikę, rozciągniecie basu i przestrzenność”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pracę głośnika kontroluje Cyfrowy Procesor Głośnikowy, który ma trzy programy: praca na biurku, w wolnej przestrzeni oraz z subwooferem. Niewielkie biurkowe kolumny urosły bowiem na tyle, że nieźle spisują się w pomieszczeniach 20 m2 i większych. Estetyka kolumn nawiązuje do stylu lat 60., stąd jest bardzo „vinatge”.

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest moduł wejść cyfrowych S/P DIF wraz z upsamplerem. Dzięki temu, kolumienki można sterować bezpośrednio sygnałem cyfrowym, co mija dwa przetwarzania: C/A w źródle i C/A w kolumnach. Odpowiednio przygotowany sygnał cyfrowy podawany jest na procesor głośnikowy, następnie na przetwornik C/A. Kolumienka nie ma przełącznika wejść, jest ono dokonywane automatycznie. Można też podłączyć źródło dźwięku przez zewnętrzny, opcjonalny moduł Bluetooth.

Podobnie jak w poprzednim modelu, są dwa wejścia analogowe : RCA dla sygnałów 2 V rms i 1 V rms mini-jack (dla telefonu, komputera).

Wymiary kolumn: 150 x 240 x 160 mm. Wykończenie w brązowym dębie z czarnym frontem.

Cena

Z wejściami analogowymi: 3200 zł, z wejściami cyfrowymi (Vintage Oslo II D): 3999 zł.

ANCIENT.com.pl

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
»●«

Poprzednie

Następne