Ancient Audio Single Solid. Wzmacniacz tranzystorowy

Krakowska firma Ancient Audio wprowadza do sprzedaży nowy wzmacniacz Single Solid.

Jak mówi Jarek Waszczyszyn, konstruktor i właściciel Ancient Audio, „ciepłe przyjęcie wzmacniacza A-3 (nagroda Red Fingerprint „High Fidelity”, Złota Siódemka wystawy Audio Video Show 2015) skłoniły mnie go opracowania bardziej funkcjonalnej konstrukcji” (test w „High Fidelity”→ TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Single Solid to jest wzmacniaczem zintegrowanym, w którym umieszczono również przetwornik cyfrowo-analogowy oraz Cyfrowy Procesor Głośnikowy. Do urządzenia możemy więc podłączyć zarówno źródła analogowe, jak i cyfrowe. Wejścia S/PDIF obsługują sygnał PCM od 36 do 216 KHz, 16 -24 bity; wśród wejść nie znajdziemy USB.

Cyfrowy Procesor Głośnikowy to autorski system korekcji dźwięku, którego algorytm zapisano w układzie DSP. Może on mieć do 127 ustawień dla różnych kolumn. Sekcja wzmacniacza mocy, znana z modelu A-3, pracuje w klasie A Single-Ended dla małych sygnałów, ma mieć – jak mówi producent – „dynamiczne a zarazem naturalne brzmienie”. Oferuje on moc 70 W przy 4 Ω i 40 W przy 8 Ω.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podobnie, jak w całej nowej serii urządzeń Ancient Audio, obudowę Single Solid wykonano z wyfrezowanego wewnątrz aluminiowego bloku, co ma pomóc w odprowadzaniu ciepła i zmniejszyć wibracje. Wymiary wzmacniacza to 350 x 370 x 70 mm, a waga 15 kg.

Wzmacniacz można będzie zobaczyć i go posłuchać w czasie tegorocznej wystawy Audio Video Show w Warszawie.

Cena : 30 000 zł

ANCIENT.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne