Accuphase E-4000. Wzmacniacz zintegrowany

Japońska firma Accuphase wprowadziłado sprzedaży swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany, model E-4000.

E-4000 to najnowsza integra tego producenta pracująca w klasie AB, która zastępuje model E-480 (test w „High Fidelity → TUTAJ). E-480 swoje korzenie miał we, wprowadzonym do sprzedaży w roku 1978, modelu E-303. Można więc powiedzieć, że E-4000 to już dwunaste pokolenie E-303, który przez 44 lata przechodził stopniową ewolucję pod postaciami kolejnych modeli, powyżej których w katalogu Japończyków znajdowały się tylko wzmacniacze pracujące w  czystej klasie A.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Tak było do tej pory, gdyż obecnie pomiędzy tymi ostatnimi a E-4000 jest jeszcze, pracujący w klasie AB, flagowiec E-5000. Na pierwszy rzut oka różnice pomiędzy nowym E-4000 i wychodzącym w produkcji E-480 mogą się wydać kosmetyczne. Jak zwraca uwagę polski dystrybutor marki, „wnikliwe oko” zauważy od zewnątrz większe wskaźniki mocy i frezowany rowek dookoła wyświetlacza (jak w E-5000).

Rzut oka do katalogu pokaże identyczną moc, ale E-4000 charakteryzuje się o 20 % niższym poziomem szumów przy pozycji potencjometru „na godzinę 9”, a także o 33 % wyższym współczynnikiem tłumienia, który w najnowszym modelu wynosi 800. Wynik ten osiągnięto dzięki konfiguracji sekcji mocy identycznej jak w końcówce P-7500, a także modułom dobrze znanym z poprzednich modeli Accuphase: symetrycznemu zdalnemu detektorowi sprzężenia zwrotnego oraz MOSFET-owym przełącznikom zabezpieczającym wyjścia głośnikowe. E-4000 jest także chroniony przed przeciążeniami za pomocą najnowszego układu z sensorami temperatury zamontowanymi na radiatorach, sprzężonych z czujnikami fotoelektrycznymi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zastosowana w E-4000 wersja modułu regulacji siły głosu AAVA jest wyposażona w sześciokrotny wzmacniacz buforowy umieszczony w bezpośredniej bliskości wejść, a cały układ charakteryzuje się obniżoną impedancją i jest wspomagany przez ANCC (Accuphase Noise & distortion Cancelling Circuit) – układ redukcji szumów i zniekształceń, eliminujący zakłócenia już w stopniu wejściowym wzmacniacza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do współpracy ze wzmacniaczem przewidziano także moduły opcjonalne, które można zamontować w slotach na tylnym panelu: przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-60 z portem USB i możliwością przetwarzania sygnałów do 24 bitów, 192 kHz oraz przedwzmacniacz gramofonowy AD-50, pracujący z wkładkami MC i MM.

Cena: 46 900 zł.

www.ACCUPHASE.com

ACCUPHASE.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne