Abyss Diana TC. Nowe słuchawki amerykańskiego producenta

Amerykańska firma Abyss poinformowała o najnowszym modelu swoich słuchawek przenośnych – Abyss Diana TC.

Są to nie tylko najcieńsze słuchawki planarne na świecie, ale i jednocześnie korzystają one z technologii do tej pory zarezerwowanej dla flagowych modeli AB-1266 PHI TC tego producenta. TC w symbolu oznacza True Consciousness, czyli „Prawidziwa świadomość”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Technika

Flagowe słuchawki produkowane przez amerykańską markę Abyss – mowa AB-1266 PHI TC – wyposażone są w przetworniki planarne o średnicy 63 mm. Jak zaznacza producent, jest to opatentowana technologia (patent nr US 2015/0326974), dzięki której słuchawki, jak czytamy, „oferują zupełnie inne, a przy tym znacznie lepsze brzmienie, aniżeli wszystkie inne słuchawki typu planarnego – właśnie ze względu na unikalność konstrukcji układu magnetycznego”.

Zastosowano w nich obrabiane za pomocą CNC aluminiowe muszle mieszczące przetworniki. Specjalne, ceramiczne pokrycie ma zwiększyć trwałość powierzchni. Pałąk słuchawek, podobnie, jak i przetworniki, jest autorską konstrukcją Abyss i nosi nazwę EMotion; wykorzystuje ona magnetyczne dopasowanie. Pokryty jest on specjalną skórą, która zawiera miękką Alcantarę.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dodatkowo w modelu Diana TC zastosowano nowe pady, które w całości – podobnie jak reszta słuchawek tej marki – wykonywane są w Buffalo, USA. Pady te mają wewnątrz miękką gąbkę wykończoną pianką posiadającą właściwość pamiętania kształtu.

Flagowe przenośne słuchawki marki Abyss można nabyć w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja „Standard” zawiera wysokiej klasy kabel o długości 1,5 metra. Z kolei wersja „Complete” posiada najwyższej klasy, specjalnie zaprojektowany do tych słuchawek kabel JPS Superconductor o długości 1,8 m. Oba kable można oczywiście zamówić w innych długościach.

W obu wariantach producent dodaje do kompletu miękkie etui podróżne.

Dostępność i cena

Słuchawki Abyss Diana TC dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store. Sugerowana cena w wersji „Standard” wynosi 23 500 zł, natomiast wersji „Complete” 30 990 zł.

ABYSS-headphones.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne